InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
Işık Üniversitesi Proficiency

Işık Üniversitesi Proficiency

InfoLANG Dil Okulları kapsamında özelleştirilmiş Proficiency (Yeterlilik) sınav eğitimleri bulunmaktadır. Bu sınavlardan biri de Işık Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen hazırlık atlama sınavıdır. Özel ve grup eğitimleri seçeneklerimiz bulunan Işık Üniversitesi Proficiency sınavı için öğrencilerimizin en az CEFR-B1 Pre-Intermediate seviyesinde olması gerekir. Bu seviye altındaki öğrencilerimize özel / grup Genel İngilizce Programlarına yönlendirerek, uygun seviyeye yükselmeleri ardından Proficiency sınıflarımıza dahil edebilmekteyiz. InfoLANG Metodu ile birleştirerek oluşturduğumuz üniversitelere özel hazırlık atlama müfredatı, deneyimli InfoLANG Sınav Eğitmenlerince hazırlanmış, tamamen stratejik ve teknik kalıpların öğrencilere tanıştırıldığı, sene kaybı yaşamadan öğrencilerimizin direkt bölümlerine başlamalarını garantileyen bir sisteme sahiptir.


IŞIK ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY ( Yeterlilik) SINAVI Nedir? 

Işık üniversitesi’nde eğitim dili İngilizce olup,  öğrencilerinin akademik düzeyde dil becerilerini okuma-anlama, yazma, dinleme ve konuşma yönünden denetleyerek geliştirmek amaçlanmaktadır.  Bu nedenle yeni başlayan her öğrenci, öncellikle İngilizce seviyesinin akademik çalışmalar için yeterli düzeyde olduğunu kanıtlamalıdır. Yeni kayıt yaptıran öğrencilerin fakültelerine geçişleri öncesinde iki aşamalı bir Yeterlik Sınavı uygulanmaktadır.


Yeterlik Sınavı'nın birinci aşaması seviye tespit sınavıdır. Bu aşamada öğrenciler ön değerlendirmeye tabi tutularak, 100 üzerinden 60’ın altında puan alanlar direkt hazırlık okuluna seviyelerine uygun sınıflara atanırlar. 60 puan ve üzeri alan öğrenciler ikinci aşama sınıfına alınırlar.


Yeterlik Sınavı'nın ikinci aşaması, çoktan seçmeli test ve yazılı anlatım olmak üzere iki ayrı bölümden oluşur.


İkinci aşama sınavında öğrenciler  her bölümden edindikleri puanlar 100 üzerinden 70 ve üzerinde ise Hazırlıktan muaf olurlar. 70 puanın altında ise seviyelerine uygun hazırlık sınıflarına yerleştirilirler.


Işık Üniversitesi öğrencileri hazırlık atlama yeterlilik sınavına girmeden de geçerli sınavlardan kabul edilen notları aldıkları taktirde muaf durumuna geçerek, fakültelerine geçiş yapabilirler. Bu sınavlar;Lisans Öğrencileri 
Yüksek Lisans Öğrencileri 
TOEFL PAPER  480
TOEFL PAPER  512
TOEFL CBT  170
TOEFL CBT  200
TOEFL IBT  70
TOEFL IBT  79
YDS  75
YDS  85I.Aşama: Seviye Belirleme Sınavı

Bu bölüm 90 dakikadan oluşmaktadır ve dil bilgisi, okuma ve yazma bölümlerinden sorular gelmektedir. Bu bölümde öncelik; öğrencilerin İngilizce seviyesini belirlemektir. Bu bölümden geçen öğrenciler sınavın II. Aşaması olan yeterlilik sınavına girmeye hak kazanırlar. Gerekli puanları alamayan öğrenciler seviyelerine uygun hazırlık programlarına yerleştirilirler.


II.Aşama : İngilizce Yeterlik Sınavı

Yeterlilik sınavı iki oturumda gerçekleşmektedir. İlk oturum sabah ve ikinci oturum öğleden sonradır. Yaklaşık 4 saat süren ve öğrencilerin İngilizce okuma (%25), dinleme (%35) ve yazma (%40) becerilerini ölçen bir sınavdır.


Sabah oturumu iki bölümden oluşmaktadır. İlk bölüm değerlendirmeye tabi tutulmaz. Bu böyle daha çok öğrencilere ikinci bölümde karşılarına çıkabilecek soru tipleri ve şekilleri hakkında bilgi vermek, fikir edindirmek için tasarlanmıştır. Bu bölümde kısa açıklamalar, resimler ile öğrenciler sınava  (warm-up) ısınmaları hedeflenir.  Böylelikle sınava yönelik düşünce ve fikir akımları öğrencilere entegre edilmiş olur.


İkinci bölümde 20 çoktan seçmeli veya eşleştirmeli bir okuma metni verilir. Öğrenciler bu bölümde okuma- anlama ve detayı görebilme becerileri yönünden test edilmektelerdir. Bu bölümü 60 dakika içinde cevaplandırmaları beklenmektedir.


Üçüncü bölüm dinleme bölümüdür. Dinleme bölümü iki metinli bölümden oluşmaktadır. Her iki bölüm, yaklaşık 10-12 dakikalık metinlerden oluşur. Bu bölümde öğrencilerin not tutması gerekmektedir. Öğrencilere öncelikle dinleme esnasında duyabilecekleri ve dinleme konusu üzerine bir kelime listesi verilmektedir. Listedeki bu sözcükler, metni okuyacak öğretim görevlisi tarafından sesli okunur. Buradaki amaç, öğrencilerin hem metni okuyacak kişinin ses tonuna, vurgulamasına alışmalarını hem de konu ile ilgili bir ön fikir sahibi olmalarını sağlamaktır. Daha sonra, öğrencilere dinlerken not tutacakları boş kağıtlar verilir. Metnin dinlenmesinden sonra öğrencilere soru kağıtları dağıtılır. Öğrencilerden tuttukları notları kullanarak çoktan seçmeli soruları 13 dakika içinde cevaplamaları istenmektedir. Daha sonra ise metnin ikinci bölümüne geçilir.


Son bölüm olan dördüncü bölüm yazma bölümüdür ve öğleden sonraki oturumda verilir. Öğrencilere sınavın konusu ile ilgili, okudukları ve dinledikleri metinlerden de yararlanabilecekleri bir konu verilir. 60 dakika içinde akademik bir kompozisyon yazmaları beklenir. Bu bölüm ile birlikte sınavının sonuna gelinir. Sınav sonuç tarihleri rektörlükçe bildirilen zamanlar ilan edilir 70 puan altında alan öğrenciler, hazırlık sınıflarına yerleştirilirken 70 puan ve üzerindeki öğrenciler fakültelerinin 1. Sınıfında eğitimlerine başlarlar.


Hazırlık okulunda zaman kaybetmeden, tercih ettiğiniz bölümlere direkt geçiş sağlayarak eğitiminize başlamak istiyor, İngilizce yeterliliğiniz ile ilgili şüphelerini var ise, sizlere detaylı seviye tespit sınavlarımıza bekliyoruz. Böylelikle sınav tiplerindeki sorulara yanıt verme başarınızı inceleyerek, alabilecek puanları öngörecek bir uzman kadro eşliğinde sizlere gerekli programları oluşturmaktadır.


Edineceğiniz bu program ertesinde yeterlilik sınavından kolaylık ile muaf olabilir, kendi programınıza başlayabilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi için ve seviye tespitimizden yararlanmak için arayınız; 444 52 64


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2020 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları