InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
Bilkent Üniversitesi Proficiency (COPE- Certificate Of Proficiency in English)

Bilkent Üniversitesi Proficiency (COPE- Certificate Of Proficiency in English)

InfoLANG Dil Okulları Bilkent Üniversitesi Yeterlilik ( Proficiency) sınavına yönelik Bilkent Üniversitesi öğrencilerini eğitim yılı kaybetmeden kendi bölümlerine geçişlerini sağlayacak Hazırlık atlama kursları düzenlemektedir. Böylelikle öğrencileri, hem hiç zaman kaybetmeden kendi programlarına ve fakültelerine geçerken hem de  bölümlerinde görecekleri İngilizce Eğitimlerinde başarılı olmalarını sağlayacak yabancı dil yeterliliğe sahip olurlar.


InfoLANG Dil Okulları Uzman Proficiency Eğitmen kadrosu tarafından güncel olarak takip edilerek oluşturulan yeterlik sınav müfredatında amacımız, öğrencileri yığın bilgilerden uzaklaştırarak, sadece o üniversitenin sınavı ve soru tipinde öğrencilerimizin teknik ve stratejik bakış açısını geliştirerek yoğun uygulamalara ve alışmalara tabi tutmaktadır. Özel ve grup seçeneklerimiz olan COPE için öğrencilerimiz CEFR B2- intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Bu seviyenin altındaki öğrencilerimizi gerekli seviyeye çıkaracak Genel İngilizce Eğitim programları ertesinde COPE’a yönelik proficiency kurslarımıza atamaktayız.


Şimdi Başvur


BİLKENT ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY (COPE) SINAVI Nedir? 

Bilkent Üniversitesi’nde öğrenim dili İngilizce’dir. Bu nedenle Bilkent Üniversitesi, öğrencilerini lisans programlarını yerleştirmeden önce 2 aşamalı yeterlilik sınavına tabi tutar, içerde alacaklar İngilizce müfredatlı derslerinde uyumsuzluk problemini ortadan kaldırmayı hedeflemektedir.


İki aşamadan oluşan Bilkent Proficiency’de ilk aşama 200 soruluk seviye tespit sınavını içermektedir. Bu bölümde 5 şıklı olan sorulara öğrencilerin yanıt vermesi gerekmektedir. Farklı seviyelerde soru kalıplarına sahip olan bu sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir. Bilkent Üniversitesi Öğrencilerinin II. Aşamaya geçebilmeleri için I. Aşamadan 70 puan ve üzeri almaları gerekmektedir. Bu notun altındaki öğrenciler seviyeleri baz alınarak hazırlık programlarına yerleştirilmektedir.


60 puan ve üzerinde ortalamaya sahip olan öğrenciler farklı tarihte gerçekleşen II. Aşamada Proficiency sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar.


II. aşama COPE sınavında öğrencilere; okuma, dil bilgisi, dinleme sınavı ve yazma sınavından oluşmaktadır. 2 oturumda gerçekleşen 2. Aşama sınavında okuma ve dil bilgisi bölümleri sabah oturumunda gerçekleşirken, dinleme ve yazma bölümü öğleden sonra gerçekleşmektedir. Ara 1 saattir.


OKUMA SINAVI (1 SAAT 20 DAKİKA):

Okuma sınavı birkaç okuma parçasından oluşan üç bölümden oluşur ve çoktan seçmeli sorular içermektedir. Okuma parçaları çeşitli uzunluklarda olabilmektedirler. Okuma bölümde değerlendirileceğiniz kategoriler; okuma-anlama, ana fikir özümseme ve bulma, detaylı okuma yapabilmek, çıkarım ve yorum getirebilmek, kelime anlamlarını okunulan parçadan anlayabilmedir.


Şimdi Başvur


DİNLEME SINAVI (60 DAKİKA):

Dinleme sınavı iki dinleme parçasından oluşur. Ana fikri anlama ve detayları takip edebilme becerilerini ölçer. Bu bölümde öğrencilerin öncelikle dinleme bölümünü dinlemeleri, dinler not almaları gerekmektedir. NOTE-TAKING denilen bu bölüm değerlendirilmemektedir. Dinleme bölümü sonrası öğrencilere dinleme soruları verilerek soruların 25 dakika içerisinde cevaplanması gerekmektedir. Her dinleme parçası bir defa dinlenir. İlk dinleme parçasının sonunda öğrencilerin aldıkları notları gözden geçirebilmeleri için 30 saniyelik bir ara vardır.


Öğrenciler özellikle bu bölümde not alma becerileri, anahtar kelimeleri fark edebilme, yorumlama ve çıkarım yaparak sonuca ulaşabilme ve sonradan göreceği sorularda kullanacağı notların doğruluk oranları yönünden değerlendirilmektedirler.


DİL BİLGİSİ SINAVI (40 DAKİKA):

Dil Bilgisi bölümü kendi içerisinde dört bölümden oluşur ve toplamda 35 soru vardır. Bunun ilk on sorusu gramer sorularını içerir ve çoktan-seçmelidir. Arkasından gelen yedi soru vocabulary (kelime) bölümüdür ve yine çoktan-seçmelidir.Daha sonraki bölüm ise Cloze Test bölümüdür. Bu bölüm on sorudan oluşmaktadır. Pasaj içinde on tane boşluk verilerek öğrencilerden bu boşlukları birer kelimeyle doldurulması istenir.


Son 8 soru ise word building (Kelime Üretme) bölümünden oluşur. Öğrencilerden verilen kök kelimelerden kelime türetmeleri istenir.


YAZMA SINAVI (1 SAAT):

Yazma sınavında öğrencilere iki konu seçeneği verilir ve öğrencilerin içlerinden birini seçmesi istenir. Öğrenciler seçtikleri konu ile ilgili 350 kelimelik bir kompozisyon yazar.


KONUŞMA SINAVI (15 DAKİKA);

COPE Sınavı üzerinden en az 60 puan alan öğrenciler başka bir tarihte yapılmakta olan konuşma (speaking) sınavına girmeye hak kazanmaktadırlar. Öğrencilerin kendilerini tanıştırarak başladıkları konuşma bölümünde, karşılıklı sohbet ve detay soruları ile konuşma aktivitesine devam edilir. Bu bölümde öğrencilerin, duyduğunu-anlama, net cevap verme, cevap vermede akıcılık- kelime telaffuzu gibi alanlardan değerlendirilmektedirler. Konuşma bölümünden en az 60 alma şartı ile başarılı sayılmaktadırlar.


Şimdi Başvur


COPE’dan muaf olmak için öğrenciler dış sınavlardan aldıkları not ortalamalarını kullanabilmektedirler. Bilkent Üniversitesi TOEFL ve IELTS sınavları kabul etmektedirler.


  • • IELTS sınavından her bölümden en az 5.5 almak şartı ile ortalama 6.5 alan öğrenciler muaf sayılmaktadırlar.

  • • TOEFL sınavından (IBT) en az 87 puan alan öğrenciler hazırlıktan muaf sayılmaktadırlar.

Bunun haricindeki sınavlar kabul edilmemektedir.


Bilkent COPE sınavı belirli bir seviyeye hitap etmektedir ve öğrencilerinin CEFR C1-Upper intermediate seviye’de olmaları gerekmektedir. Bu seviye altındaki öğrenciler, kabul edilen not ortalmalarını almakta başarılı olma yüzdeleri düşüktür.


InfoLANG Dil Okulları Bilkent Üniversitesi Hazırlık Atlama Kurslarını öğrencilerimizi CEFR B2 seviyesinde olmaları gerekmektedir. Bu seviye altındaki öğrencilerime özel program oluşturarak, gerekli seviyeye taşımakta ve hız kaybetmeden Proficiency kurs eğitimlerine başlamaktayız.


B2 seviyesinde giren öğrencilerimiz, detaylı ve kapsamlı müfredata sahip olan COPE sınavı kurslarımızdan edindikleri bilgiler neticesinde C1- upper intermediate öğrenci olarak mezun olmakta ve hazırlık atlama sınavlarında başarıyı garantilemektedirler.


Siz de sene kaybetmeden kayıtlı olduğunuz programlara başlamak için ayrıcalıklık InfoLANG Eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.


Detaylı bilgi ve kayıt olmak için arayınız; 444 52 64. Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2020 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları