InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
Bahçeşehir (BAU) Proficiency

Bahçeşehir (BAU) Proficiency

InfoLANG Dil Okulları Bahçeşehir Üniversitesi Proficiency ( yeterlik) / hazırlık atlama sınavlarına yönelik eğitim programları sunmaktadır. Bu programlardan CEFR B1- Pre-intermediate ve üzeri öğrencilerimiz yararlanabilmektedirler. Bu seviyenin altındaki öğrencilerimiz bulundukları mevcut seviyeyi Genel İngilizce Eğitimleri (Link) kapsamında geliştirdikten sonra BAU Proficiency grup ya da özel derslerine başlayabilmektelerdir.


InfoLANG Dil Okulları’nın deneyimli eğitmen kadrosu önderliğinde hazırlanmış ve yürütülen BAU Proficiency (Yeterlilik) müfredatı tamamen özelleştirilmiş ve sadece BAU’ya yönelik sınav hazırlık tekniklerini kapsamaktadır. Öğrencilerimizin hiç zaman kaybetmeden kendi bölümlerinde eğitimlerine başlamaları ve bölümleri genelinde İngilizce kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak programlar yürütmekteyiz. Böylelikle öğrencimizin bir yılını yitirmeden mezun olmalarını ve gelecekte karşılarına her daim çıkacak İngilizce bariyerini yok etmeyi hedeflemekteyiz.


BAU PROFICIENCY SINAVI Nedir? 

BAU dahilinde eğitim almak isteyerek kayıt yaptıran her öğrenci yeterlilik / Hazırlık Atlama / Muafiyet /Proficiency sınavına girmek zorundadır. Bu sınavın aşamaları mevcut olmaktadır ve ilk aşamada İngilizce Seviye Belirleme Sınavı ( SBS) bulunmaktadır.


İngilizce Seviye Belirleme Sınavı (SBS):

Seviye Belirleme sınavı ilk aşamada bir ön değerlendirme ve eleme birimi olarak karşımıza çıkmaktadır; üniversiteye ilk kez başlayacak öğrencilerin İngilizce seviyelerini ölçmek ve sonrasında verilecek İngilizce Yeterlik Sınavı’na girecek öğrencilerin belirlenmesini sağlamaktır. Bu sınavda 60 soruda en az 30 net yapılması ve yazma bölümünden en az B2 (Intermediate) düzeyinde başarı gösterilmesi gerekmektedir. Kabul edilen düzeyde başarılı olan adaylar, İkinci aşama olan Yeterlik Sınavı’na girmeye hak kazanmaktadır. Bu oranın altında kalan öğrenciler sınav sonuçlarına göre Hazırlık Programı’nda kendilerine uygun olan seviyeye yerleştirilir. Seviye Belirleme Sınavı'na girmeyen öğrenciler ise Hazırlık Programı’nda A1 seviyesindeki sınıflara yerleştirilirler. SBS sınavı tek oturumda gerçekleşmektedir ve 2 saatlik bir süreyi kapsar. İki bölümden oluşan bu sınavda, ilk bölümde okuma ve dil bilgisini ölçen 60 çoktan seçmeli soru bulunmaktadır. İkinci bölüm ise yazma bölümüdür. Sınavda 4 yanlış 1 doğruyu götürmektedir.


İngilizce Yeterlik (Hazırlık Atlama) Sınavı:

İngilizce Yeterlik Sınavı BAU’da Yazılı ve Sözlü olarak iki aşamada değerlendirilmektedir.


Yazılı bölüm öğrencileri okuma, dinleme, dil bilgisi, kelime bilgisi ve yazma becerilerini değerlendirmektedir. Sözlü sınav ise konuşma yetisini ölçmektedir. Konuşma bölümünde her adayı 15 dakikalık bir seansa tabi tutmaktadır.


Öğrenciler girdikleri sınavların toplamında %60 puan edindikleri taktirde, hazırlık programından muaf olurlar. Bu oran Dil ağırlıklı bir programda ( İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı) %80 barajındadır.


Yeterlik sınavı 170 dakikalık bir süreyi kapsayarak toplamda %80 değerinde soru oranına sahiptir.


ÖLÇÜLENBECERİ
SÜRE
SORUTİPLERİ
SORUSAYISI
KELİMEBİLGİSİ

GENEL VE AKADEMİK KELİMEBİLGİSİ
10SORU
OKUMA / DİLİKULLANMA
65 Dakika

1.  OKUDUĞUNUANLAMA

-  ANA FİKİRBULMA

-  ÇIKARIMDABULUNMA

-  REFERANSLARIBULMA

-  KELİMEYİ TAHMİNETME

2.  YETERLİK ÖLÇENSORULAR

-  BOŞLUK DOLDURMA (1 ya da 2metin)

EŞ ANLAMLI CÜMLEYİBULMA

20SORU

15SORU
DİNLEME
45 Dakika

1.DİNLERKENCEVAPLAMA

2.NOT ALMA
15SORUTOPLAM 60 SORU
YAZMA
70 Dakika
KOMPOZİSYON YAZMA (300 – 350
1 Kompozisyon


Sözlü bölümü 15 dakikalık bir süreyi kapsayarak toplam %20 oranında değere sahiptir.


Bu bölümde öğrencilere verilen 2 farklı konu üzerinde öğrencilerinin yaklaşık 6 dakika konuşması beklenir. Öğrenciler;


Konuya bağlı kalma ve konuyu sınırları içerisinde geliştirme,

Dil bilgisi

Sözcük Bilgisi,

Akıcılık


Telaffuz ve tonlama gibi alanlardan değerlendirilmektedirler.  Toplam 100 puan üzerinden her iki bölümden en az 60 puan alan ve İngilizce Ağırlıklı bölüm öğrencilerinden ise en az 80 puan alan adayların yeterlik sınavında başarılı kabul edilmekte ve kendi bölümlerine direkt geçiş yapmaktadırlar.


Yeterlik sınavına girmeden BAU tarafında kabul edilen sınavlar ve puan oranları dahilinde, öğrenciler tekrardan hazırlıktan muaf sayılmaktadırlar. Bu sınavlar ve puanları aşağıdaki gibidir.Lisans ve dikey geçiş düşünen önlisans (MYO) öğrencileri için:

TOEFL (IBT 74)
YDS 60
Pearson PTE Akademik 55
CAE C

İngilizce Öğretmenliği öğrencileri için:

TOEFL (IBT 79)
YDS 80
Pearson PTE Akademik 78
CAE ABAU Proficiency sınavına yönelik uzman eğitmen kadromuzun önderliği ile hazırlanmış BAU Proficiency müfredatı eşliğinde, yeterlik sınavından hedeflediğiniz puanı rahatlıkla edinebilir, bölümlerinize direkt geçiş sağlayabilir ve eğitim hayatınızda zaman kaybetmeden ilerleyebilirsiniz. Bunun için InfoLANG Dil Okulları Proficiency STS (Seviye Tespit Sınavı) eşliğinde seviyenizi belirleyerek uygun olduğunuz seviyelere yönelik eğitim içerikleri oluşturmaktayız. Böylelikle BAU’ya özelleştirilmiş sınava yönelik eğitiminize hiç vakit kaybetmeden başlamaktayız.


Ayrıntılı bilgi edinmek ve BAU Proficiency Programlarımıza kayıt olmak için arayınız; 444 52 64. 


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2020 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları