InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
Speak B Grubu
Konuşma Eğitimleri (Speak & Speak)

Speak B Grubu

InfoLANG Konuşma Sınıfları Nedir?

InfoLANG Dil Kursları bünyesinde oluşturduğumuz çeşitli programlar ile öğrencilerimize istedikleri alanda kendilerini daha yoğun olarak geliştirebilecekleri fırsatlar sunmaya devam ediyoruz. 

Genel İngilizce programları haricinde ya da bu programlara ek olarak, yoğun konuşma programı kapsamında planladığımız Speak & Speak (S2S)  sınıflarında öğrencilerimiz seviyelere ayrılmış dil eğitimlerinden yararlanabilirler.  Konuşma sınıflarının özü; öğrencilerin kendilerini daha çok konuşma alanında ilerletmesi, konuşma İngilizcesinde akıcılığa (seviyeleri dahilinde) ulaşabilmesi, gündelik İngilizce konuşma kalıplarına seviyelerine göre entegre edilmesi amaçlanır. Öğrenciler kaygı duydukları İngilizce dilinin üzerinde yoğun pratik yapabilecekleri alana ve fırsata sahip olurlar.


Her seviye dahilinde haftalık bazda aktivite günleri bulunmaktadır. Bu günlerde eğitmenleri aracılığı ile öğrenciler keşif gezilerine çıkarlar. Yaptıkları pratik konularını kapsayan mekanlara giderler ve öğrendikleri kalıpları günlük hayatlarına yansıtabilirler. 


Örneğin; Restoran dili ile yapılan pratik konuların ertesinde, eğitmenleri eşliğinde öğrenciler sadece İngilizce konuşabilecekleri, yabancı restoranlara giderek, yemek siparişleri ve diğer tüm detaylar için İngilizce dilini kullanmak zorunda kalacakları aktivitelere katılırlar. Bu keşif gezileri ile öğrenciler sınıf ortamı dışında, gerçek hayatın içinde İngilizcelerini kullanabilir ve merak ettikleri tüm detayları o gün deneyimleri dahilinde eğitmenlerinden desteği ile öğrenebilirler.


Konuşma grupları 3 ana seviyede verilmektedir. 

Speak A

Speak B

Speak C


Speak B: Speak B konuşma grubu B1 ve/ ve ya B2 seviyesi Genel İngilizce altyapısına sahip öğrencileri kapsayan, bu zamana kadar eğitimini aldıkları İngilizce Dilinde akıcı bir şekilde iletişim kurma hedefleyen kişilere özel bir programdır. Speak B programı dahilinde öğrenciler konuşma seviyelerini daha ön plana çıkararak ve konuşma kalıplarını şekillendirerek daha karmaşık cümle kurumlarında başarılı olurlar.  InfoLANG Dil Okulları bünyesinde aldıkları yoğunlaştırılmış pratik İngilizce kapsamında öğrencilerimiz konuşma sınıflarını başarılı bir şekilde tamamlamanın ertesinde yüksek iletişimsel niteliklere sahip olmayı başarırlar.


Kimler Katılabilir? 

Speak B Konuşma Grubuna; 

 • Yapılacak sınav ve sözlü mülakat sonucu B1 ve/veya B2 seviyesinde genel İngilizce altyapısına sahip olan,
 • Konuşma becerilerini daha üst düzeye çıkarmayı hedefleyen, 
 • Amacı dil Bilgisi eğitiminden çok konuşma odaklı bir eğitim olan, 
 • Yakın zamanda yurt dışına çıkması gereken ve bu nedenle konuşma programlarına ihtiyacı olan, 
 • Günlük İngilizce dil bilgisine sahip olmak isteyen, 
 • İşinde İngilizce kullanmak zorunda olan ve bu nedenle konuşma pratiğine genel anlamda ihtiyacı olan Herkes bu konuşma kurs programına katılabilir.


Speak B Eğitim İçeriği ve Kazanılan Nitelikler

 • Basit kalıpları çok rahat ve akıcı / düşünme süresine hiç ihtiyaç duymadan aktarabilme – genel olarak yaptıkları eylemleri ve aktivitelerden bahsedebilme,
 • Aksan farklılıkları ve farklılıklardan kaynaklanan kelime telaffuzlarını çok rahat anlayacak duyum becerisine sahip olabilme ve bu kelime bazında kendini daha da geliştirebilme,
 • Tipik soru kalıpları ve formu dışında farklı formlarda sorular sorabileceği cümle kurumlarını yapabilme,
 • Gündelik / geçmiş hayatı ile ilgili detaylı bilgi verme ve cümleyi bağlaçlar ile süsleyebilme
 • Zor kalıplarda cümle kurma girişimlerinde bulunma ve orta düzeyde başarılı bir şekilde kullanabiliyor olma,
 • Konuşma akıcılığının yüksek oranda aksanla birlikte belirgin olması / başarılı aksan kullanabilme,
 • Bağlaç ve kelime zenginliğinin olması, cümlelerinin daha orantılı ve süslü bir yapıda kurulabilir, olması / profesyonel İngilizcenin ilk aşamasını tamamlamış olma,
 • 7-24 Dile maruz kalınan ortamlarda rahat iletişim kurabilirlik kazanılması, 
 • Üzüntü, dilek koşullu cümleler ile duygularını daha rahat ifade edebilme,
 • Gündelik hayatta kullanılan jargona uyum sağlama, 


İngilizce Konuşma Grubunun Kariyerinize Katkısı

Speak B grubunu bitiren öğrencilerimiz, orta-üst seviyede İngilizce kelime ve dil bilgisine konuşma ortamında dahil olmuş olurlar ve buna paralel olarak orta-üst seviyede akıcı bir konuşma becerisi ile kendilerini donatmış olurlar.  Bu seviye grubundan mezun olan öğrencilerimiz, yurtdışında rahat bir şekilde bulunabilir/yaşayabilir. Kendisini iyi düzeyde ifade ederek duygu ve düşüncelerinin altını rahatlıkla çizebilir. Kelime bilgisinin konuşma akıcılığı ile aynı oranda geliştiğini varsayarak, öğrencin artık yedek kelime deposu bulunduğunu, tekrardan kaçınarak kendine özgü cümleler kurabildiğini bu nedenle özellikle iş görüşmesi, sunum, konferans, telefonda iletişim, anlaşma öncesi ve sonrası süreçleri rahatlıkla ilerletebildiğini göreceklerdir. 


İngilizce Konuşma Programları ne kadar sürmektedir?

Bir ders saati 50 dakika olup her grup programı 40 ders saatinden oluşmaktadır. Haftada en az 2 günlük bir eğitim programı ile iki buçuk ay gibi bir sürede öğrencilerimiz bir seviyenin konuşma kurs programını tamamlamış olur. 


Kaç Kişilik sınıflarda eğitim veriyorsunuz? 

InfoLANG Dil Okulları olarak, konuşma programları dahilinde her öğrencimizin düzenli ve eşit bir platformda derse katılımını arttırmak ve konuşma ortamından yüzde yüz verimlilikle ile çıkabilmesi için VIP sınıf oluşumunu desteklemekteyiz. Böylelikle, konuşma grup programlarımızda  6-8 kişilik sınırlı öğrenci kapasitemizle kaliteli eğitim anlayışımızı yansıtmaktayız.


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2020 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları