bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Dil) Sınavı

YÖKDİL (Yükseköğretim Kurumları Dil) Sınavı

InfoLANG Dil Okulları bünyesinde sınav eğitimlerimiz içerisinde yer alan YÖKDİL sınav eğitim programlarımız bulunmaktadır.


Öğrencilerimiz bu spesifik sınav programına hem grup ortamında hem de özel ders kapsamında katılabilmekteler. YÖKDİL kurslarımıza öğrencilerimizin katılabilmeleri için seviyelerin en az Avrupa Ortak Diller Çerçevesi kapsamında (CEFR) B2- intermediate olması gerekmektedir. InfoLANG Dil Okulları tarafınca hazırlanan sınavlara katılacak olan öğrencilerimizin seviyeleri bizzat YÖKDİL eğitimi veren uzman eğitmenlerimiz tarafından belirlenmektedir.


B2 Seviyesinin altında kalan öğrencilerimiz için de YÖKDİL sınav eğitimlerine paralel bir yol çizerek, seviyelerini uygun olan düzeye çıkaracak yoğun programlar oluşturmaktayız. Bu hazırlık programları ile öğrencilerimiz YÖKDİL sınav eğitimini alma yeterliliğine ulaşmaktadırlar.


YÖKDİL Nedir? 

YDS formatına sahip olan YÖKDİL Sınavı Ankara Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi işbirliği ile icra edilen bir okuma anlama sınavdır.


YDS sınavı daha genel formatta İngilizce yeterliliğinin test etmektedir. YÖKDİL sınav ise özellikle Doktora ve Doçentlik başvurusu yapan adayların;


Fen ve Mühendislik,

Sosyal ve Beşeri Bilimler, 

Güzel Sanatlar ve Sağlık olarak 3 alanda yeterliliği test edilecektir. YÖKDİL kendisini bu şekilde YDS formatından ayırmaktadır.


Yılda iki kez yapılacak olan YÖKDİL sınavı, 80 sorudan oluşarak 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. İlk olarak 5 Mart 2017 tarihinde 30 il kapsamında uygulanmıştır.


YÖKDİL sınavı şuanda sadece İngilizce Dili üzerinden yapılmakta olup, gelecek dönemlerde Fransızca, Almanca, Arapça Dillerinde de uygulanmaya başlanacaktır.


YÖKDİL Sınavına girecek olan adayların sınav genelinden eğer Doktora başvurusu için ise 55 puan, doçentlik başvurusu için ise 65 puan hedeflemeleri gerekmektedir.


YDS ve YÖKDİL birbirinden bağımsız iki sınav olduğu için her iki sınava da girilebileceğini belirtmek isteriz. 

Sınav Başvuruları yokdil.yok.gov.tr  adresinden yapılmakta olup, sınav ücreti 75 TL olarak belirlenmiştir.1 Adana
19 İstanbul - 3 (Beşiktaş/Sarıyer)
2 Ankara - 1 (Çankaya)       
20 İstanbul - 4 (Şişli/Beyoğlu)
3 Ankara - 2 (Yenimahalle)
21 İstanbul - 5 (Fatih/Zeytinburnu/Esenler) 
4 Antalya 
22 İzmir 
5 Aydın
23 Kars 
6 Bursa
24 Kayseri 
7 Çanakkale
25 Konya 
8 Çorum
26 Malatya 
9 Denizli
27 Mersin 
10 Diyarbakır                   
28 Muğla 
11 Edirne                       
29 Sakarya 
12 Elazığ 
30 Samsun   
13 Erzurum 
31 Sivas 
14 Eskişehir                   
32 Şanlıurfa 
15 Gaziantep 
33 Trabzon 
16 Hatay 
34 Van 
17 İstanbul - 1 (Kadıköy/Maltepe/Ataşehir)  
35 Zonguldak 

18 İstanbul - 2 (Bakırköy/Bahçelievler)YÖKDİL Hazırlık Programımız Dahilinde Neler yapıyoruz? 

B2 seviyesi ve üzeri olan öğrencilerimizden oluşturduğumuz YÖKDİL sınavlarına yönelik teorik bilgiler ve sınav kültürü öğrencilerimize tanıştırılmaktadır.


Akabinde sınav formatı dahilinde çıkacak yoğun gramer ve dil bilgisine yönelik açıklamalar ve örneklemeler ile konulara ayırmış olduğumuz bölümler üzerinde detaylı olarak durmaktayız.


Öğrencilerimizi YDS formatındaki sorulara bölüm bölüm tanıştırarak her bölümde nasıl stratejik adımlar atılması gerektiği, zaman yönetimi ve uygulamaya koyulması üzerine alıştırmalar ve çalışmalar geliştirmekteyiz.


Öğrencilerimizin kişiliklerine yönelik rehberlik hizmeti sağlayarak, işlenilen ve uygulanan konularda eksik kaldıkları noktaları tamamlayacak özel müfredatlar oluşturmaktayız.


Özellikle fen, mühendislik, sosyal bilimler bölümlerine uygun, güncel yapılmış sınavlarda çıkan kelimeleri inceleyerek, bu kelimelerin eş anlamlılarını ve zıt anlamlıları bakımından aynı kategorideki tüm kelimeleri öğrencilerimize tanıştırmaktayız. Bu kelimeler üzerine programın sonuna kadar düzenli olarak uygulama ve testler yapılmaktadır. Böylelikle kelimelerin öğrencilere tam olarak entegrasyonu garantilenmiş olmaktadır.


Bölüm bölüm tanıştırılmaya devam eden ve geçilen her bölüm üzerinde detaylı olarak durulan YÖKDİL sınav eğitimlerinin en sonra bölümü sınırlı zamanda yoğun test uygulamalarına tabi tutmaktadır.


Öğrencilerimizin ortalama alacakları skorlar yapılan düzenli sınavlar sonrası ortaya çıkacak ve çıtanın altında kalan skorları olan öğrencilerimiz için rehberlik hizmetleri verilmektedir.


Dil Koçluğu ®  hizmeti sağlayan InfoLANG Dil Okulları, tüm öğrencilerine dahil oldukları programlar kapsamında, tekrardan dahil oldukları programların uzman eğitmen kadrosu tarafından hazırlanan rehberlik hizmetleri sunmaktadır.


Bu şekilde öğrencilerimiz eğitim aldıkları programlar içerisinde çalışma ve uygulama imkanı bulmalarının yanı sıra, düzenli olarak rehberlik hizmetlerimizce denetim altında tutularak aldıkları eğitimin niteliklerini artırırlar.


Düzenli olarak görüşmelere davet edilerek, danışmanlık hizmetine sahip olurlar ve sınava yönelik soru işaretlerini giderebilirler.


YÖKDİL  sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi ve kayıt olmak için arayınız; 444 52 64. 


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları