bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
TOEIC ( Test Of English for International Communication)

TOEIC ( Test Of English for International Communication)

InfoLANG Dil Okullarında akademik sınavlar kategorisinde değerlendirilen TOEIC sınavı, adayların İş İngilizcesine yönelik yeterliliğini ve iletişim becerilerini ölçen bir sınavdır.  TOEIC sınavları TOEFL sınavını geliştiren ETS (Educational Testing Service) kurumu tarafından düzenlenmekte olup, bu sınava yönelik eğitim programları ile InfoLANG Dil Okulları bünyesinde öğrencilerimize olanaklar sunmaktayız.


TOEIC Sınavı Nedir? 

Dünyaca çapında milyonlarca adayın katıldığı TOEIC sınavı Türkiye’de özellikle bankalar, kurumsal şirketler ve danışmanlık firmaları tarafından tercih edilerek, çalışanlarının iş ingilizcelerini ve iletişimsel becerilerini test etmek için kullanılmaktadır.


TOEIC sınavı kağıt üzerinde uygulanmaktadır ve toplamda çoktan seçmeli 200 soruyu kapsar. TOEIC sınavı Dinleme ve okuma olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Dinleme bölümde adaylara fotoğraf ve diyalog açıklamalarından sorular gelmektedir. Bu bölümdeki sorular 100 adet olmaktadır. Okuma bölümünde verilen okuma parçasına göre okuduğunu anlama, boşluk doldurma ve cümle tamamlama gibi soru tipleri ile karşılaşılmaktadır. Okuma bölümü 1 saat 15 dakika ve Dinleme bölümü 45 dakika olup toplamda 2 saat süren bir sınavıdır.  TOEIC sınavında geçme kalma notu olmayıp, 10-990 puanları arası değerlendirme yapılmaktadır. TOEIC sınavının 2 yıl uluslararası geçerliliği bulunmaktadır.


TOEIC sınavında ayrıca konuşma ve yazma bölümlerini kapsayan ayrı online bir sınav da bulunmaktadır. Bu sınava girmek zorunlu olmamakla birlikte kendini konuşma ve yazma bölümünde test etmek isteyen adaylar tarafında tercih edilebilir. İsteğe bağlıdır. Ayrıca konuşma ve yazma sınavına girecek olan adayların, dinleme ve okuma sınavlarından en az 15 gün önce alacakları bu ayrı sınav için talepte bulunup kayıt yaptırmaları gerekmektedir.


TOEIC sınavı özellikle kurumlar tarafından çalışan bireylerinin Mesleki İngilizce Dil seviyesi ölçmek ve değerlendirmek için işveren tarafından tercih edilen bir sınavdır. Fakat adaylar bu sınava bireysel olarak da girerek, özgeçmişlerini daha nitelikli hale getirmeyi hedeflemektedirler. Tekrardan işe alım sürecinde TOEIC sınavını şart koşan kurumlar da olabilmektedir.


TOEIC sınavına girecek adayların, alacakları eğitimden yüksek düzeyde verimlilik alması için düzenlenmiş özel İş İngilizcesi sınavı programlarımız bulunmaktadır. Bu programlara dahil olmak isteyen adayların ortalama B1-pre intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Bu seviye altına hitap eden adaylar için ilk önce B1 seviyesi hedeflenerek akabinde TOEIC sınavı için hazırlık programlarına katılabilmektelerdir.


TOEIC Sınavı İçeriği Nasıldır?


Okuma ve Dinleme Sınavı

Dinleme bölümü: Toplamda 100 soru içermekte olup 45 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır. Dinleme bölümünde 4 farklı görev bulunmaktadır: Bunlar; resim tanımlama, soru/cevap, kısa diyalog ve monologlardır (tek kişilik kısa konuşmalardır.)


  • Resim tanımla’dan 10 soru ( 4 şık)
  • Soru-Cevap’dan 30 soru (3 şık)
  • Kısa diyaloglar 10 diyalog, (her biri için 4 şıklı 3 soru)
  • Kısa konuşmalar 10 konuşma ( her biri için 4 şıklı 3 soru)

Okuma bölümü: Toplamda 100 soru içermekte olup 75 dakikalık bir süreyi kapsamaktadır. Okuma bölümünde 3 farklı görev bulunmaktadır. Bunlar: cümle doldurma, metin tamamlama ve okuduğunu anlamadır.


  • Eksik cümleleri doldurmadan 40 soru (4 şık)
  • Metin doldurma’da 4 metin (her birinde 4 şıklı 3 soru)
  • Okuduğunu anlama ‘da 1 metin 28 soru - çift metinli 20 soru

Konuşma ve Yazma Sınavı

Bu sınav 0-400 puan aralığında değerlendirilmektedir.


Konuşma Sınavı: Konuşma sınav 20 dakika sürer ve bu bölümdeki görevler:

Sesli Metin Okuma

Resim Tanımlama

Belli başlı sorulara cevap verme

Verilen bilgiler doğrultusunda soruları cevaplama

Çözüm önerileri içeren konuşma yapma 

Fikir ifade etmedir.


Yazma Sınavı: Yazma Sınavı 60 dakika sürer ve bu bölümdeki görevler:

Resme Dayılı Cümle kurma

Belirtilmiş bir isteğe cevap verme

Fikir bildiren makale yazmadır.

TOEIC Sınavının Türkiye’de uygulanan yabancı dil sınavları ile eşdeğerliliği bulunmamaktadır.


Dinleme Bölümü 5-495  
Okuma Bölümü 5-495
A1:  60 
A1:   65
A2:  110 

A2:   115

B1:  275
B1:   275
B2:  400

B2:   385

C1:   490

C1:   455Konuşma Bölümü 0-200
Yazma Bölümü 0-200
A1:  50
A1:   30
A2:  90
A2:   70
B1:  120
B1:   120
B2:  160
B2:   150
C1:   200
C1:   200TOEIC sınavına yönelik özel olarak hazırladığımız eğitim programlarımızı uzman ve TOEIC konusunda deneyimli, sınav sistemini sürekli takip eden ve bu doğrultuda güncel eğitim tabloları oluşturan ve geliştiren eğitmen kadromuz öncülüğünde yürütmekteyiz.


İhtiyaç duyulan bölümlere yapılan dönüşümlü hatırlatmalar sonrasında yoğun olarak TOEIC sınavına yönelik ve sınav bölümlerini kapsayan soru tipleri üzerine çalışmalara başlanmakta ve pratik kazanılmasına yönelik alıştırma ve uygulamalar yapılmaktadır.


Dil koçluğumuz ile sizlere ayrıca dersleriniz dışında eğitim danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sağlayarak, eğitim sürecinizi rahat ve başarılı geçirmenize sağlamaktayız.


TOEIC sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi edinmek ve kayıt olmak için lütfen arayınız 444 52 64.


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları