bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
TOEFL Sınavı Eğitimi İçeriği Nedir?

TOEFL Sınavı Eğitimi , daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır. Bu doğrultuda daha önce sıklıkla soru gelmiş gramer konularına ve daha önce çıkmış ya da çıkması muhtemel kelimelere öncelik vermek suretiyle, IBT TOEFL sınavında sınanan konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerileri üzerinde durulmaktadır.


Listening: Amerikan İngilizcesini dinleyerek anlama yeteneğiniz ölçülür.
Speaking: Öğrencinin Standart Yazılı İngilizceyi kurallara uygun konuşup konuşamadığı test edilir.
Reading: Öğrencinin Amerikan İngilizcesini okuma ve anlama yeteneği test edilir.
Writing: Öğrencinin yazma yeteneği 30 dakika içerisinde yazacağı bir kompozisyon ile ölçülür.

ok
sık sorulan sorular;
  • TOEFL Sınavı Eğitimi İçeriği Nedir?
TOEFL

TOEFL

TOEFL ana dili İngilizce olmayan öğrencilerin, özellikle akademik seviyede İngilizcelerini ölçmeleri için tasarlanmış bir ölçme sınavıdır.  Dünya genelinde yaklaşık 150 ülke tarafından aktif olarak kullanılmakta ve bu ülkeler dâhilinde 10.000’den fazla kurum tarafından geçerliliği uluslararası olarak değerlendirilen ve resmi bir sınav olarak kabul gören bir İngilizce Test sistemidir.  Bunlardan sadece biri olarak Türkiye’de de bir çok özel kurum ve ÖSYM’de TOEFL Sınavını kabul etmektedir.


TOEFL  sınavı IBT ve PBT olarak ETS ( Educational Testing Service) firması tarafından yapılmaktadır.  TOEFL IBT – Internet –Based Test; internet tabanlı bir test sistemi olup, sadece ETS’nin yetkili sınav merkezlerinde bilgisayar ortamında online olarak gerçekleştirilmektedir ve bir ay içerisinde nerdeyse her Cuma ve cumartesi günleri yapılmaktadır. InfoLANG Dil Okulları ETS firmasının TOEFL yetkili merkezi olarak, öğrencilerini hem TOEFL sınavına hazırlamakta hem de sınav merkezi olarak sınavlarını kendi bünyesi dahilinde yapmaktadır


TOEFL PBT – Paper-Based Test; kağıt üzerinde uygulanmakta ve sadece TOEFL IBT uygulanamayan ülkelerde yapılmaktadır.


TOEFL IBT  sınavında adaylar 4 alanda, her alan 30 puan değerinde olacak şekilde toplamda 120 puan üzerinden değerlendirilmektedir. Bunlar; Okuma, Dinleme, Konuşma, Yazma olup, yaklaşık 4- 4,5 saat sürmektedir.


Şimdi Başvur


 OKUMA

60 –80 DK

36-56 SORU

Bu bölümde öğrenciler 3 ile 4 farklı okuma metine cevap verirler. Okumadaki detayları akademik ölçüde görebilmeleri için farklı sorulara tabi tutulurlar.

DİNLEME

60-90 DK

34-51 SORU

İki arkadaş- professör ile öğrenci arasında geçen konuşmalar, tekrarda ders içerisinde konu anlatımı dinlemeleri gibi farklı türde dinlemeler ile öğrencilerinin derece derece dinlemedeki yeterlilik seviyeleri ölçülür.

Ara

10 DK

Öğrenciler iki bölümün arkadaşından 10 dk’lık bir dinlenme molasına tabidirler. Mola zorunludur.

KONUŞMA

20 DK

 6 GÖREV

Konuşma bölümünde 6 farklı görev dağılımı yapılarak, öğrencilerin dinleme ve okuma ardından belirli konularda ve kısıtlı süre içerisinde konuşmaları gerekmektedir.

YAZMA

50 DK

2 GÖREV

Yazma bölümünde 2 farklı görev yer alarak bir konu ile ilgili fikirlerini paylaşmaları ve ayrıca dinleme ve okuma bölümleri sonrasında konu ile ilgili ortak bir dengede yazmabilmeleri ölçülür.


TOEFL’da başarısız olmak diye bir kavram yoktur. Sınavınız her hangi bir puan üzerinden öğrencilerin yabancı dil seviyesini ölçmektedir. Fakat farklı kurumların taban puan talepleri bulunmaktadır ve bu puanlara istinaden adayları değerlendirir. Türkiye içerisindeki kurumlar, kurum pozisyonu ve pozisyonun detaylılığına göre 70- 90 puan arası bir beklentisi içerisine girebilir. Yurtdışında özellikle Anadili İngilizce olan ülkelerde ise 80-100 arası bir taban puan beklentisi içerisine girilebilir. Bunun için kurumum ön gördüğü şartnamelerin okunarak, ya da resmi web sayfası ziyaret edilerek gerekli bilgilendirmeler edinilmelidir.  Bunun dışında TOEFL  sınavının geçersiz olması da söz konusu olabilir. Bu nedenle öğrenciler her bölümü sorularını yanıtlamaya çalışmaları gerekmektedir. Bölüm atlamamaları ve boşluk bırakmamaları önemle tavsiye edilir. Bu onların en sağlıklı biçimde İngilizce Bilgisinin değerlendirilebilmesi için de gereklidir.  Sınav esnasında uygunsuz bulunan davranışlar da sınavının iptal edilmesi ile sonuçlanabilir.  Öğrencilerin hiçbir kaynak kullanım arayışına girmeden, salt bilgileri ile sınav yerine varmaları ve sınavlarını bitirmeleri gerekmektedir ve şarttır.


Şimdi Başvur


TOEFL SINAVINA KİMLER KATILABİLİR? 

Yurtdışı ve ya yurtiçi  yüksek öğretim kurumda kayıt olmak isteyen öğrenciler,

İngilizce Dili ile ilgili alan programına kabul edilenler ve edilmeyenler,

Proficiency sınavından muaf olmak için dil yeterliliğini tescil etmek isteyenler

Yurtdışına göç etmek isteyenler,

Vize başvuru yapanlar,

Burs ve Sertifika amacı olanlar,

Her hangi bir kurumun akademik ya da ticari olarak kendi oluşumu içerisinde İngilizce Dil Bilgisi puanı talep ettiği her hangi bir alan için TOEFL sınavına katılabilirler.


INFOLANG DİL OKULLARI TOEFL HAZIRLIK GRUP PROGRAMALARI

12-15  kişilik sınıflarımız dahilinde 60 ders saatlik yoğun ders programımız ile sizleri hedeflediğiniz puanlara ulaştırmaktayız.  TOEFL sınavlarında yoğunlukla çıkan kelimelerin özümsenmesiyle, her alanda zengin pratik imkanı ile TOEFL ile ilgili tüm kaygılarınızı yok ediyoruz.  Öğrencilerimizin özellikle TOEFL sınavını tam olarak tanımalarını sağlayarak, gereksiz bilgileri dışarda bırakarak hedeflenmiş alanda uzman eğitmen kadromuz ile her bölüme özel teknik ve metot geliştirme dersleri sağlamaktayız. Öğrencilerimizin karşılarına çıkabilecek her kelimenin anlamını bilmek zorunda olmadıklarını, yine de bu sorularda başarılı olabileceklerini ve bu başarıya daha kestirme  bir metot ile ve daha teknik bir yaklaşımla entegre etmeleri destekliyoruz ve sağlıyoruz.


INFOLANG TOEFL GRUPLARINA NASIL KATILIRIM?

Sizleri şubelerimizden birinde ağırlayarak, TOEFL Programı ile ilgili bilgiler paylaşıyoruz. Sizlerden TOEFL sınavına girme nedenlerinizi, istediğiniz puan aralıklarını, sınava girmek istediğiniz tarihler hakkın bilgi ediniyor. Ki böylece sizleri sağlıklı bir şekilde ölçümleyerek ideal bir TOEFL  öğrencisi olup olmadığınızı analiz ediyoruz.


Profesyonel Eğitmen kadromuz eşliğinde, sizleri 20 dakikalık bir yazım sınavına tabii tutuyoruz. Böyle herhangi bir konu üzerine yazdığınızın en az 400 kelimeleri yazı denemeniz üzerinden gramatik İngilizce seviyenizi belirleyerek, eksik yanlarınızı ve tamamlayabildiğiniz yanlarınızı tespit ediyoruz.


Şimdi Başvur


Yazı denemeniz arkasından 15 Dakikalık TOEFL sınavına uygun bir konuşma sınavına girmeniz gerekmektedir. Yazım ve Konuşma değerlendirmeniz sonucunda en az C1- Upper Intermediate çıkmanız koşulu ile ilgili bölüme kaydınızı gerçekleştirmekteyiz.


TOEFL Hazırlık Grubu sadece TOEFL sınavına yönelik yoğun soru çözüm teknikleri içerdiğinden ve İngilizce Dil bilgisine anlatılmadığından C1 seviye altındaki öğrencilerinin başarılı olabileceği bir program olmamaktadır. Bu nedenle bu grup programına girememektedir.  C1 seviyesi altındaki öğrencilerinin öncelikle genel İngilizce programlarında eksiklerini gidermeleri gerekmektedir.


TOEFL Grubu Oluşumlarımız hakkında detaylı bilgi almak ve kaydınızı yaptırmak için arayabilirsiniz.  444 5264 

Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL Sınavı Eğitimi İçeriği Nedir?
TOEFL Sınavı Eğitimi , daha önceki yılların TOEFL sınavı soruları titizlikle incelenerek hazırlanmıştır.
Ayrıntılı bilgi için
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları