bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
PTE ACADEMIC – Pearson Test of English

PTE ACADEMIC – Pearson Test of English

Akademik sınavlar kategorisinde değerlendirilen ve  uluslararası sınavlar arasında geçerliliği kabul gören PTE Academic sınavına yönelik programlarımız, siz sınava girecek öğrencilerimiz için InfoLANG Dil Okulları bünyesinde tüm sorularınıza yanıt verecek bir program eşliğinde hazırlanmaktadır.


Grup ve özel ders seçenekleri olan PTE kurs eğitimlerimiz uzman eğitmen kadromuz eşliğinde yürütülmektedir. Kurumumuz dâhilinde hazırlanan seviye tespit sınavından (STS)  ve speaking (Konuşma) sınavından C1-upper intermediate ve üzeri alan her öğrencimiz direkt bu sınava yönelik eğitim alabilir. C1- upper intermediate seviyesi altında olan öğrenci adaylarımız için Pre-PTE (PTE sınavına hazırlık Öncesi) ders olanakları sağlayarak, uygun seviyeyi hedeflediğimiz hızlandırılmış kurs programları öneriyoruz. Bu kurs programlarından mezun olan öğrencilerimiz akabinde PTE yoğun akademik eğitim programına geçiş sağlayabileceklerdir.


PTE Academic Nedir?

PTE Academic (Pearson Test of English) uluslararası geçerliliği olan yeni akademik bir sınavdır. Anadili İngilizce olmayan adayların akademik İngilizce dil yeterliliği ölçümünü doğru ve sağlıklı olarak yapan bir sınav olup, Mezuniyet Yönetim Kabul Konseyi tarafından  ve GMAC tarafından desteklenmektedir. Bu spesifik TOEFL bazında ilerleyerek bilgisayar tabanlı olarak 4 temel beceri olan  dinleme, okuma, konuşma ve yazma bölümlerinde İngilizce yeterliliğini ölçmektedir. Sınav süresi 3 saat olup, tek oturumda yapılan bir sınavdır:


Bölüm I- Speaking ve Writing
77-93 dakika
Bölüm II- Reading
32-41 dakika
Mola (isteğe Bağlı)
10  dakika
Bölüm III – listening
45-57 dakika


Konuşma  ve Yazma Bölümü;


Sesli okuma

Ekrandaki metni sesli okuma ve konuşma – 60 kelime uzunluğunda  farklı metinler olabilir. Bu bölümde okuma ve konuşma becerileri değerlendirilir.


Cümle  Tekrarlama

Bir cümle kaydı dinletildikten sonra, bu cümlenin aday tarafından tekrar edilmesi istenir. Dinleme ve konuşma becerileri değerlendirilir. 3-9 saniyeyi kapsar. Toplam süre 15 saniyeye kadar çıkabilir.


İmge / Şekil / Görsel Tanımlaması

Ekranda bir görsel belirir ve detaylı tanımlama yapılması istenir. Bu bölümde konuşma becerisi ölçülür. Toplam süre 40 saniyeye kadar çıkabilir.


Konu / Ders özetleme

Bir konu dinlenir ve dinleme sona erdikten sonra bu konunun öğrencinin kendi cümleleri ile tekrardan anlatılması istenir. Bu bölümde detaylı dinleme ve tekrar anlatma becerileri ölçülür. Cevaplama süre 40 saniyedir.


Kısa Sorulara Cevap Verme

Bir soruyu dinledikten sonra, tek bir kelime ya da birkaç kelime ile soruyu cevaplanması istenir. Dinleme ve etkili kısa konuşma becerisi değerlendirilir. Cevaplama süre 10 saniyedir.


Metin Özetleme

Metni okuduktan sonra, tek cümle ile metni özetleme istenir. Bu bölümde Etkili yazım tekniği becerisi değerlendirilir.  Metin 300 kelimeye kadar çıkabilir. Toplamda 10 dakikalık bir süreci kapsar.


Yazma

Verilen konu üzerine 200-300 kelimelik bir yazı yazılması istenir. 20 dakika sürer.


Konuşma içeren bölümlerde  mikrofonda konuşup cevabınızı kaydetmeniz gerekecektir.  Cevabınızı bir kereye mahsus kayıt edebilirsiniz ve başlama sesini duyduğunuz 3 saniye içerisinde konuşmaya başlamanız gerekmektedir. Başlamaz iseniz, cevabınız kaydedilmeyecektir ve diğer soru geçmeniz gerekecektir.


Yazma içeren bölümlerde cevaplarınızı İngiliz ya da Amerikan İngilizcesi gibi yaygın imlâ kurallarından herhangi birini kullanarak yazabilirsiniz. Her soruya belirli bir süre içinde cevap vermeye başlamalısınız. Eğer bu süre içinde cevap vermezseniz, bir sonraki soruya geçmek zorunda kalırsınız.


Okuma Bölümü


Çoktan seçmeli- doğru olan seçeneği bul

Metini okuduktan sonra sorulan soruya doğru cevabın ya da metne uyumlu cevabın verilmesi istenir. 110 kelimelik okumaları kapsar.


Çoktan seçmeli-çoklu doğru cevapları seçme

Metni okuduktan sonra sorulan soruya birden fazla doğru cevap seçilmesi istenir. 300 kelimelik okumaları içerir.


Paragraf Düzenleme

Rastgele sıralama metin kutuları ekranda belirir. Bu metin kutularının doğru sırada dizilmesi istenir. 150 kelimelik metinleri içerir.


Boşluk Doldurma

Ekranda boşlukları olan bir metin belirir. Boşluklara uyumlu doğru kelimeler aşağıdaki kutulardan seçilerek boşluklara yerleştirilmesi istenir. Metinler 80 kelime içerir.


Okuma ve Yazma

Ekranda boşlukları olan bir metin belirir. Cevap seçeneklerinde açılan listeden doğru olan cevap boşluğa yerleştirilir. 300 kelimelik metinleri içerebilir. Yazma ve okuma becerisini test eder.

                                                       

Dinleme Bölümü


Konuşma Metnini Özetleme

Dinleme kaydını dinledikten sonra 60-70 kelime ile dinlemeyi özetlemeniz istenir. Dinleme ve yazma becerileri değerlendirilir.


Çoktan Çoklu cevap Seçme

Dinleme kaydından sonra dinleme içeriği ile ilgili sorulan sorulara uygun birden çok cevap seçmeniz istenir.


Boşluk Doldurma

Ekranda boşlukları olan bir dinleme metni belirir. Boşlukları aynı metni dinledikten sonra gerekli kelimeler ile doldurmanız istenir.


Doğru Özeti Bul

Dinleme kaydından sonra, seçenekler içerisinden dinlemeyi en iyi özetleyen paragrafı bulmanız istenir.


Çoktan seçmeli

Dinleme kaydından sonra, dinlenen içeriğe uygun en iyi cevabı bulmanız istenir.


Eksik Kelimeyi Bulma

Dinleme kaydından sonra, dinlemeyi tamamlayacak eksik kelimelerin seçenekler arasından bulunması istenir.


Yanlış Kelimeleri Bul

Bir Dinleme kaydının yazılı metni ekranda belirir. Kaydı dinlerken, aynı zamanda dinleme kısmında söylenenden farklı kelimelerin yazılı metinden elenmesi istenir.


Dinleme ve Duyduğunu Yazma

Kayıdı olan bir cümleyi dinledikten sonra, o cümlenin hatasız yazılması istenir.


Dinleme bölümünde İngiliz, Amerikan ve Avustralya İngilizcesi gibi çeşitli aksanlar duymanız yüksek olasılıklıdır. Ses ve videoları sadece bir kere oynatabilir ve dinleyebilirsiniz.


Bu sınavı TOEFL’dan ayıran en önemli ayrıntı; geriye dönüşünün olmamasıdır. Next butonuna bastığınızda artık diğer bölümler kapanmış olacaktır.


PTE Academic sınavı sonuçları 2 yıl boyunca geçerli olmaktır ve sınırsız sayıda sınav sonuç belgesi alınabilir. Esnek sınav tarihlerine sahip olduğu için size uygun her hangi bir tarihte sınava girebilirsiniz. Belirli şehirlerde ve belirli sınav merkezlerinde girebileceğiniz PTE sınavı için kendi sitesinden düzenli olarak güncellenen sınav merkezlerini takip edebilirsiniz. PTE sınavı Uluslararası geçerliliği yanı sıra Türkiye’de geçerliliği bulunmaktadır:


PTE- Academic
YDS
90100
8795
8490
8185
7880
7575
7170
6765
5560
5055
4550
3845
3040


İngilizce dil yeterliliğini farklı nedenlerden dolayı (eğitim, vize, burs başvuruları gibi) kanıtlamak isteyen 16 yaşından büyükler PTE Academic’e kayıt olabilir. 16 ya da 17 yaşında olanlar ise Veli I·zin Belgesi Parental Consent formunu doldurarak katılabilirler.


PTE Academic Hazırlık Programlarımız hakkında bilgi almak ve kayıt olmak için arayınız; 444 52 64


Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları