bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
IELTS Sınavı'nın İçeriği Nedir?

Testin süresi toplam 2 saat 45 dk'dır.Dinleme (4 bölüm, 40 soru, 30 dk.)
Genel İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60dk.)
Akademik İngilizce Okuma (3 bölüm, 40 soru, 60 dk.)
Genel İngilizce Yazma (2 konu,150-250 kelime,30 dk.)
Akademik İngilizce Yazma (2 konu, 150-250 kelime, 60 dk.)
Konuşma (11-14 dk.)

IELTS Sınavı Eğitimi'nde nasıl bir eğitim verilir?

IELTS hazırlık kursu, alanında uzman bir eğitmen tarafından, seçilen modül çerçevesinde okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerini geliştirmek üzere verilen bir eğitimdir.
General modülü seçecek adaylar için daha günlük kullanımların ve pratikliğin öne çıktığı materyaller kullanılırken, akademik modülü seçecek adaylar için akademik dilin ağırlıklı olduğu materyaller kullanılır.

ok
sık sorulan sorular;
  • IELTS Sınavı'nın İçeriği Nedir?
  • IELTS Sınavı Eğitimi'nde nasıl bir eğitim verilir?
IELTS (International English Language Testing System)

IELTS (International English Language Testing System)

InfoLANG Dil Okulları bünyesinde genel ingilizce kurs programları haricinde, akademik hedefleri olan öğrencilerimiz için oluşturduğumuz IELTS Sınavı Hazırlık programlarında, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası geçerliliğe sahip bu spesifik sınava yönelik ihtiyaç duydukları ve duyabilecekleri, her teknik ve stratejik bilginin entegre edilerek, uygulamaya dönüştürülmesi hedeflenmektedir. Genel ingilizce eğitimlerinden en az upper-intermediate seviyeye sahip öğrencilere yönelik olan bu sınav formatı, uygulanacak olan akademik seviye belirleme sınavları ( Pre-diagnostic Test ) ertesinde Profesyonel InfoLANG Akademik Sınav eğitmenleri tarafından verilmektedir.


IELTS Nedir ? 

IELTS, British Council, University of Cambridge ve International Development Programme of Australian Universities tarafından geliştirilmiş olan akademik bir dil sınavıdır. Türkiye’de belirli üniversiteler proficiency sınavından muaf olmaları ve farklı kurumların talebi doğrultusunda İngilizce seviyeleri ölçmek için IELTS sınavı tercih edilmektedir. Dünya çapında ise özellikle İngiltere, Avusturalya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda ve Amerika Birleşik Devletleri gibi birçok ülkedeki yükseköğretim kurumları tarafından kullanılan bir sınavdır.


IETLS  4 ana becerinden oluşmaktadır ve bunlar; dinleme, okuma, yazma ve konuşmadır. Sınav 2 saat 45 dakika sürmekte olup, kağıt üzerinde gerçekleşmektedir. IELTS sınav merkezlerinde gireceğiniz sınavda sizlere 3 ana beceri üzerinden sorular gelecektir. Konuşma sınavı ise ayrı bir gün, bir eğitmen eşliğinde 15 dakika kadar sürmektedir.


IELTS sınavı 9.0 puan üzerinden değerlendirilmektedir ve sınavdan başarısız olmak gibi bir kavramı bulunmamaktadır. Dil becerinizi ölçmek için kullanılan IELTS sınavında kabul edilen avaraj puan 5.5 / 6.5 arasındadır. Testin Listening, Reading, Writing and Speaking bölümleri için ayrı ayrı 0 ile 9 puan arasında bir puanlama yapılır. IELTS ‘e  göre her puanlama grubu farklı bir  İngilizce yeterlilik düzeyine karşılık gelir. IELTS sınavına giren adayların derecelendirilmesi aşağıdaki gibidir:


Şimdi Başvur


9.0 - Expert User

Dile tam olarak hakimdir ve 4 temel beceride (okuma, dinleme, konuşma, yazma) ileri bilgiye sahiptir.


8.0 - Very Good User
Dil üzerinde sadece sistematik olmayan hatalar dışında tam bir hakimiyeti vardır. Zor ve detaylı tartışmalarda başarılıdır.


7.0 - Good User
Dil üzerinde bazı durumlarda olabilecek rastlantısal hatalar ve yanlış anlamalar dışında eylemsel hakimiyeti vardır. Genellikle zor ve karmaşık dili iyi kullanır.


6.0 - Competent User
Bazı hatalar ve yanlış anlamalar olmasına rağmen genellikle dili etkili kullanır. Yabancısı olmadığı konularda oldukça zor seviyedeki İngilizceyi kullanabilir.


5.0 - Modest User
Hata yapmaya müsait olmasına rağmen birçok durumda genel anlamı çıkarabilir ve dil üzerinde kısmi bir hakimiyeti vardır.


4.0 - Limited User
İlgisi dahilinde olan durumlarda bile İngilizce becerisi limitlidir. Anlama ve ifade etmede sık sık problem yaşar.


3.0 - Extremely Limited User
Sadece çok iyi bildiği konuları anlayıp ifade edebilir. İletişimde genellikle zorluk yaşar.


2.0 - Intermittent User
En basit bilgileri belirli kelimelerle ifade etmek bildigi konularda kısa formüller kullanmak ve acil ihtiyaçlarını belirtmek dışında gerçek iletişim kurmak mümkün değildir. Yazı ve konuşma İngilizcesini anlamakta zorluk çeker.


1.0 - Non User
Birkaç kelime dışında dili kullanma yeteneği yoktur.


Ulusal geçerliliğe sahip olan ve 100 puan üzerinden değerlendirilen YDS sınavı ile IELTS sınavının not denklemini inceleyerek, IELTS’den aldığın ya da alacağınız notun hangi puana denk geldiğini görebilirsiniz:


Şimdi Başvur


IELTS

YDS

9.0

100

8.5

95

8.0

90

7.5

85

7.0

80

6.5

75

6.0

70

5.5

65

5.0

60

4.5

55

4.0

50

3.5

45

3.0

40IELTS Sınavına Kimler Katılabilir? 

IELTS  Genel ve Akademik olmak üzere iki gruba ayrılır: Genel IELTS sınavı özellikle yurtdışında iş deneyimine sahip olmak isteyenler, göçmenlik başvurusu yapanlar ve belirli eğitim programlarına dahil olmak isteyenler içindir. Akademik IELTS ise İngilizce konuşulan ülkelerde akademik eğitim programlarına ve yüksek öğretim programlarına katılmak isteyenler içindir. Hangi kategoriden IELTS sınavına gireceğinizden emin değilseniz; lütfen başvuru yapacağınız kurum ile irtibata geçiniz.


IELTS Sınav Eğitim İçeriği Neleri Kapsar ? 

IELTS sınavına yönelik özel olarak oluşturduğumuz gruplarda, öğrencilerimize IELTS ile ilgili tüm ayrıntılı bilgiler ilk ders itibariyle entegre edilmektedir. IELTS sınavından sorumlu olacağınız 4 temel beceri üzerine yoğun alıştırma ve örnek verilerek, öğrencilere IELTS sınav stili derinlemesine tanıştırılır.


Şimdi Başvur


Farklı materyal ve kaynaklardan derlediğimiz soru tipleri ile öğrencilerimizin karşısına sınav esnasında çıkabilecek her tür soru tipinin altı çizilerek, stratejik yaklaşım ve çözüm yöntemleri gösterilmektedir.


Program dahilinde yoğun olarak IELTS testlerine tabii tutulan öğrencilerimiz, sınırlı süre içerisinde  birçok kez sınav psikolojisini edinmiş ve deneyimlemiş olacaklardır.


Genellikle öğrencilerimizde gördüğümüz yazma tekniği eksiklikleri üzerine özel olarak gidilerek, profesyonel ve sofistike yazım önerileri ve stilleri tanıştırılmaktadır. Öğrencilerimizin yazma bölümünü rahat atlatabilmesi için profesyonel yazım örnekleri ve bu örneklere alternatif yaklaşım metotları ve kalıpları tanıştırılarak sınav esnasında %100 bir başarı elde etmelerini hedefliyoruz.


IELTS Hazırlık gruplarımız için başvuru yapmak veya daha fazla bilgi edinmek için arayınız 444 52 64 
Fırsatı siz de kaçırmayın!
IELTS Sınavı'nın İçeriği Nedir?
Testin süresi toplam 2 saat 45 dk'dır.
Ayrıntılı bilgi için
IELTS Sınavı Eğitimi'nde nasıl bir eğitim verilir?
IELTS Sınavı Eğitimi'nde yoğun bir gramer programı yerine dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerileri üzerinde durulur.
Ayrıntılı bilgi için
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları