bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
FCE (First Certificate In English)

FCE (First Certificate In English)

InfoLANG Dil Okulları bünyesinde, Türkiye genelinde ve dünya çapında kabul gören akademik sınavlar arasında yer alan FCE- First Certificate in English sınavına yönelik hazırlık gruplarımız ve tekrardan özel ders opsiyonlarımız bulunmaktadır. Genel ingilizce programlarından farklı olan FCE sınavı hazırlık programı hangi opsiyonu seçerseniz seçin, program dahilinde öğrencilerimizi hedefledikleri noktaya taşıyacak, akademik eğitimlere giren uzman eğitmenlerimizce hazırlanmış bir syllabus ( içerik ) dahilinde disipline bir şekilde devam eden programlardır.


FCE hazırlık gruplarına katılmak için öğrencilerimizin en az Avrupa Ortak Diller Çerçevesi (CEFR) tarafından belirlenmiş olan  C1- upper intermediate, orta-üstü düzeyde İngilizcelerinin olması gerekmektedir. C1 seviyesi altında kalan seviyelere sahip öğrencilerimiz için tekrardan FCE programına yönelik yoğun bir program oluşturarak, kendilerini FCE sınav eğitimini almaya hazırlamaktayız. Bu yoğun program ertesinde öğrencilerimiz rahatlıkla FCE hazırlık programlarına dahil olabilmektelerdir.


FCE (First Certificate in English) Nedir?

FCE sınavı özellikle İngiltere olmak üzere Türkiye dahil diğer ülkelerde bir çok kurumlarca kabul gören hem kağıt üzerinde uygulanan hem de bilgisayar tabanlı olarak uygulanan bir sınavdır. Bu sınav, Günlük hayatta, Eğitim hayatında ve İş hayatında Upper-intermediate (C1) seviyesinde İngilizce yeterliliğininiz olduğunu belgelemektedir.  FCE sınavı özellikle;


  • • Üniversitede seçtiğiniz alanda İngilizce eğitimi alabileceğinizi, 
  • • İngilizce konuşulan bir ortamda çalışabileceğinizi,
  • • Anadili İngilizce olan bir ülkede rahatlıkla yaşayabileceğinizi,

Belgeleyen bir sınav olup, ayrıca vize başvurularında da kullanılabilir.


FCE’nin en büyük avantajlarından biri ömür boyu geçerli oluşudur. Bir diploma gibi kullanılabilir.


FCE sınavını TOEFL’dan ayıran en önemli özellik dört temel beceriden değil,  beş beceriden sorumlu tutmasıdır. Bunlar;  okuma, yazma, İngilizce kullanımı, dinleme ve konuşma bölümleridir.  Her bölümün eşit olarak %20’lik bir başarı etkisi bulunmaktadır. Toplamda 4 saat sürmektedir.


Bölüm

İçerik

Süre

Okuma ve İngilizce Kullanımı

Okuma ve İngilizce Kullanımı bölümünde 7 farklı bölüm vardır.  İlk olarak, 3 farklı kısa metini içeren sorular olacaktır. Farklı kelimeler ile boşlukların doldurulması gerekmektedir. 4. Bölüm ise bir okuma parçası içermez, verilen cümlelerin aynı anlamı içerisinde sizden tekrardan yazılmasını talep eder.  5. ve 7. Bölümler okuma metinlerine sahiptir ve okuduğunu anlama soruları sormaktadır. Bu bölümde ilk olarak, Uzun bir okuma metni eşliğinde size 8 adet çoktan seçmeli soru sormaktadır. Sonrasında ise, doğru cümleyi boşluğa yerleştireceğiniz çoktan seçmeli sorular ve çoklu eşleştirmeli sorular bulunmaktadır. Bu bölümde karşınıza çıkacak metinler geniş bir yelpazeye hitap etmektedir fakat genel kültüre dayalı makaleler olmaktadır. Spesifik bir alan karşınıza çıkmaz bu da metinleri anlamanızı kolaylaştırmaktadır.

1 saat 15 dakika

Yazma Bölümü

Yazma bölümü iki parçaya ayrılmaktadır. İlk parça zorunlu bölümdür ve sizlere verilen bir konu ile ilgili fikirlerinizi vurgulamanız istenir. Bu bölümünün zorunlu olmasının sebebi, verilen konu başlığının yanı sıra iki destekleyici fikir de veriliyor olması. Verilen 2 destekleyici fikirve kendinize ait 1 fikir ile yazımınızı oluşturmanız gerekmektedir.

İkinci bölümde 3 tane soru verilmektedir ve bu sorulardan birini seçerek konu ile ilgili bir yazı yazmanız gerekmektedir. Bir makale, mail, mektup, rapor ya da yorum yazmanız istenebilir.

1 saat 20 dakika

Dinleme Bölümü

Dinleme bölümü 4 bölümden oluşur. Bu bölümde farklı tekli konuşmalar ve ikili ya da daha fazla konuşmacıyı kapsayan diyaloglar ile konuşmalara şahit olursunuz. Bu bölümde farklı uzunluktaki metinler ile ilgili çoktan seçmeli sorular karşınıza çıkar. Dinleme esnasında metinlerdeki boşlukları doldurarak, eşleştirme yapmanız gerekir.

40 dakika

Konuşma Bölümü

Bu bölümde iki aday olarak ya da bazen üç aday olarak konuşma sınavına tabii tutulursunuz.  Konuşma bölümü ilk olarak eğitmen ve adaylar arasında genel sohbet olarak başlamaktadır. Sonrasında gösterilen bir fotoğraf ile ilgili sırayla 1 dakikalık konuşma yapmanız istenir. 3. Bölümde diğer aday ile birlikte bir karar alma konuşması yapmanız gerekmektedir. 3. Bölümde tekrardan ilgili bir konu hakkında konuşmanız gerekecektir.

14 dakika


FCE’de geçme notu en az 60 puan olup  üç tip  Grade (geçme notuna) sahiptir; A, B ve C.  Bu notlardan herhangi birini alan aday FCE sertifikası almaya hak kazanır.  Bu harflerin puan karşılığı aşağıda belirtilmiştir:


Grade A : 80-100

Grade B:  75-79

Grade C:  60-74

Level B1: 45- 59 

Fail: 0- 44


  • • Öğrenci Grade A seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise C1 seviyesinde FCE sertifikası almaya hak kazanır. 
  • • Öğrenci Grade B ya da Grade C seviyesinde bir sonuç elde etmiş ise bu durumda B2 seviyesinde FCE sertifikası almaya hak kazanır. 
  • • Sınav notu Level B1 olanlar Cambridge B1 Seviyesi Sertifikası alırlar.
  • • Notu Fail olan adaylar, FCE sınavının gerektirdiği standarda ulaşmamış sayılır.

FCE’nin Türkiye’deki yabancı dil sınavlarına (YDS) eş değerliliği aşağıdaki gibidir;


FCE

YDS

Grade A

92

Grade B

85

Grade C

75


FCE sınav gruplarımız ve özel ders olanaklarımızdan yararlanmak ve detaylı bilgi için arayınız; 444 52 64Fırsatı siz de kaçırmayın!
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları