bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
Duyurular

Uzaktan Eğitimde Öğrencilerin Herhangi Bir Kaybı Olmayacak!

Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Çevik AA'ya vermiş olduğu röportajda Uzaktan Eğitimde öğrencilerin herhangi bir kaybı olmayacağını aktardı.

Ahmet Çevik; Koronavirüsü salgını sebebi ile ülkemizde yaşanan gündemi güncel olarak takip etmekte ve öğrencilerimiz adına tüm tedbirlerimiz alınmış bulunmaktayız.
Tüm şubelerimiz dezenfekte edilerek hijyen standartları sağlanmakta, bireysel kullanım için antiseptik solüsyonlar hazır bulundurulmakta, personelimizin sağlık durumu da dikkatle izlenmektedir.


T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan gelen talimatlar doğrultusunda 15 Mart itibariyle tüm şubelerimizde örgün eğitime ara verilecektir.
16 Mart 2020 İtibari ile aldığımız önlemler kapsamında tüm eğitimlerimize Bilişim Eğitim Grubu (Bilişim Eğitim Merkezi - InfoLANG Dil Okulları - Bir insan Gelişim Akademisi – Bilgi Koleji )olarak uzun yıllardır binlerce kişinin eğitiminde kullanmakta olduğumuz Uzaktan Canlı Eğitim (UCE) sistemimiz ile kesintisiz bir şekilde devam edeceğiz.

"(Uzaktan eğitim kararı) Kararı çok yerinde buluyoruz. Özel eğitim kurumları 11 bin okulu ve 1,5 milyon öğrencisiyle uzaktan eğitime hazır" 
"Her kriz beraberinde bir fırsatı tetikler. Klasik eğitimden yeni nesil eğitime geçmek, eğitimin dijitalleşmesi son dönemde küresel anlamda da hep konuşulan bir konuydu. Bu süreç, bu geçişin aşamasını hızlandıracaktır, dönüşüm için eşsiz bir deneyim olacaktır"
 "Uzaktan eğitim için yeterli altyapısı bulunmayan tüm okullar bize ulaşırsa kendilerine yardımcı olmaya hazırız"

İSTANBUL (AA) - HİKMET FARUK BAŞER - Tüm Özel Eğitim Kurumları Derneği (ÖZ-KUR-DER) Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çevik, uzaktan eğitimde öğrencilerin kaybı olmayacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığının 16-30 Mart tarihleri arasındaki iki haftalık tatilin son bir haftasında eğitimin uzaktan gerçekleştirilmesi kararını AA muhabirine değerlendiren Çevik, kararı çok yerinde bulduklarını ifade etti.

Birkaç haftalık dersin telafisinin yapılacağını ancak hastalığın yayılmasının telafisinin olmayacağını vurgulayan Çevik, "Çok doğru karar. Bazı ülkeler geç kaldığında ne gibi sıkıntılar yaşandığını gördük." dedi.

Çevik, koronavirüste kuluçka döneminin 14 gün olduğu düşünüldüğünde verilen aranın iki hafta olmasının çok isabetli olduğunu vurguladı. Özel eğitim kurumlarının 11 bin okul ve 1,5 milyon öğrencisiyle uzaktan eğitime hazır olduğunu belirten Ahmet Çevik, "Zaten şu anda ülke genelindeki hemen hemen tüm gençlerimiz ve çocuklarımız bilgisayarlarla telefonlarla entegre halinde. İnternetle tanışık yaşıyorlar. Bu yüzden onlar hiçbir problem yaşamayacak. Zaten hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz bir haftalık tatilde uzaktan eğitime hazırlanacak." ifadelerini kullandı.

- "İnternet sayesinde kayıp olmayacak"

Uzaktan Canlı Eğitim (UCE)  uygulanacağını kaydeden Çevik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öncelikle uzaktan canlı eğitim. Bunun okuldaki ve sınıftaki eğitimden bir farkı yok. Öğrenciler öğretmenleri, öğretmenler de öğrencileri görüyor. Aynı sınıftaki gibi parmak kaldırma, söz isteme ve soru sorma gibi özellikleri var yazılımların. İnternet altyapısıyla adeta sınıftaymış gibi bu dersler yapılabilir. 

- "Dönüşüm için bir fırsat olacak"

Çevik, her krizin beraberinde bir fırsatı tetiklediğini belirterek, "Klasik eğitimden yeni nesil eğitime geçmek, eğitimin dijitalleşmesi son dönemde küresel anlamda da hep konuşulan bir konuydu. Bu süreç bu geçişin aşamasını hızlandıracaktır, dönüşüm için eşsiz bir deneyim olacaktır." dedi.

İlerleyen zamanlarda bu eğitimden verim alınmasıyla dönüşümün hızlanabileceğini dile getiren Çevik, okulsuz eğitim olmayacağını ancak zaman zaman online eğitimin düşünülebileceğini ifade etti.

- "Altyapısı bulunmayan tüm okullara yardıma hazırız"

Çevik, uzaktan eğitimle öğrencilerin kaybı olmayacağını belirterek, "Dersler okulda nasılsa evde de öyle olacak. Öğrencilerimizin bu bilinçle hareket etmesi çok önemli. Tüm paydaşlar sorumluluğunun farkında olursa bu süreçten kayıpsız çıkılacaktır." dedi.

Özel okulların uzaktan eğitim için tüm altyapılarının hazır olduğunu dile getiren Çevik, sözlerini şöyle tamamladı:

"Ancak Anadolu'daki bazı okulların uzaktan ve online eğitime hazır altyapısının bulunmaması durumu olabilir. Bizler böyle zor zamanlarda elimizi taşın altına koymak, çocuklarımızın eğitiminin kesintiye uğramaması için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu kapsamda uzaktan eğitim için yeterli altyapısı bulunmayan tüm okullar bize ulaşırsa kendilerine yardımcı olmaya hazırız. Hatta bazı uluslararası uzaktan eğitim teknolojisi üreten yazılım firmaları koronavirüs sebebiyle 3 aylık ücretsiz altyapı desteği sunuyor. Hem bizzat yardımcı olmaya hem de bu firmalarla iletişim kurmalarını sağlamaya hazırız."


Mart 14, 2020 - Cumartesi günü yayımlandı.
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları