bahçe çöp kovası
InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
Duyurular

İngilizce Öğreniminde Merak Edilenler

1. Yoğun bir iş tempom var İngilizce derslerine sınıf eğitimi haricinde nasıl devam edebilirim? 

InfoLANG Dil Okulları olarak, öğrencilerimize konuşma odaklı eğitim anlayışımızın önemli bir sembolü haline gelmiş olan UCE (Uzaktan Canlı Eğitim) olanakları sunmaktayız. Dil eğitiminin sadece sınıf içerisinde değil her yerde olabileceğini, eğitimde mekân sınırlaması olmaksızın, ev ortamında ya da o anki koşullarına bağlı ortamlarında sağlıklı ve verimli bir şekilde dil eğitimlerini alabilecekleri kanıtlamış bulunmaktayız. Bilişim Eğitim Grubu (BEG) alt yapısı ile yürüttüğümüz Uzaktan Canlı Eğitim seçeneğiyle öğrencilerimiz kurslarımız dahilinde grup ya da özel sınıflarımıza gelemiyorsa, bizler oldukları ortamlara gidiyoruz! Günümüz koşullarında su götürmez bir avantaja ve zaman yönetiminde önemli bir kazanıma kanal oluşturan bu programlarımız ile artık her yer İngilizce! 


2. Hiç İngilizce Dil Bilgim Yok.  İngilizce Kurslarına Nasıl Uyum Sağlayabilirim? 

Tamamen yabancı bir dil öğrenmenin öğrencilerimizde yarattığı etkinin ve soru işaretlerinin farkındayız. InfoLANG Dil Okulları olarak; InfoLANG Metodu ile bu düşüncelere çözüm sağlamak bizlerin öncül misyonudur. Bu misyonumuz çerçevesinde öğrencilerimizin öncelikle Uluslararası Standartlarda Seviye Tespit Sınavını gerçekleştirerek ve konuşma testine tabii tutarak Uluslararası CEFR Seviye Tespit Kriterleri bazında uygun ve uyumlu olduğu bir seviye sınıfına atmasını gerçekleştirmekteyiz. Öğrencilerimizin dil eğitim geçmişleri yok ise, tekrardan Avrupa Dil Standartları çerçevesinde müfredatını oluşturduğumuz yeni başlayan öğrencilerimize özel kurslarımız bünyesinde A1 Beginner – Başlangıç kuruna ataması yapılmaktadır. Böylece kurs öğrencilerimiz uygun ve uyumlu oldukları sınıflarda ve sınıf üyeleri ile dil eğitim programlarına başlamış olurlar. Ayrıca InfoLANG Dil Okulları’nın Türkiye’de bir ilk olarak kendi adı altında sunduğu ve InfoLANG Metodunun tescilli bir uygulaması olan Dil Koçluğu© - Eğitim Destek ve Rehberlik Programı ile her öğrencimizin eğitsel programlarını yakından takip ederek, dil eğitim anlayışımızı ve vizyonumuzu sadece sınıf eğitimi içerisinde sınırlamamaktayız. Öyle ki; her birey İngilizce Kursumuz bünyesinde ataması gerçekleştirilen eğitmeni tarafından dersleri dışında zaman oluşturularak, eğitsel programında rehberlik hizmeti almakta ve aldıkları hizmeti en üst noktaya çıkarmaktadırlar. Böylece InfoLANG kursiyerlerini eğitim ile ilgili kaygılarından arınarak, kurslardaki eğitimlerini hem sınıf ortamındaki uyum ve tutarlılık ile hem de eğitmenlerinin rehberlikleri ile sağlıklı bir çerçevede edinmiş olurlar.


3. Türkiye’de İngilizce Eğitimi Verimli Midir?

Uluslararası anlaşma dili unvanına sahip, “Dünyanın Dili” olan ve artık Türkiye’de de ikinci anadil kategorisinde yer alan İngilizce dili, günümüzde bir nitelikten daha çok bir gereksinim haline gelmiş bulunmaktadır. İngilizce dili çevresinde yoğun olarak toplanan bu gereksinime ve ihtiyaca rağmen, dil eğitim hizmet anlayışı dil okulları arasında hala kalıplara sığdırılmaya çalışılmakta ve yenilikten uzak geleneksel bakış açısını taşımaya devam etmektir. 


InfoLANG Dil Okulları’nın istatiksel analizleri sonucunda öğrencilerimizin hem değerli zamanlarından hem de geleceklerine yaptıkları yatırımlarından en etkin sonucu alabilmeleri için 5 ana maddemiz ile çözüm üretiyoruz.  


InfoLANG metodu’nun kökeninde ilk olarak; “Anlıyorum ama Konuşamıyorum” mantalitesini yıkarak, “hem anlıyorum hem konuşuyorum!” kavramını yerleştirmeyi hedefliyoruz. Tüm eğitim kurslarımızda ve sınıflarımızda Konuşma Odaklı eğitim anlayışı ile bireylerin gündelik gereksinimleri haline gelmiş duyum ve konuşmaya yönelik, teknoloji yönünden destekli yoğun görsel ve duyumsal çalışmalara yer veriyoruz. Öğrencilerimizi Dil Koçluğu® ile ücretsiz danışmanlık ve rehberlik programlarımızla bireysel gereksinimlerini karşılayarak sınıf ortamları haricinde de eğitsel, keyifli bir kurs atmosferi yaratıyoruz ve eğitim süreçlerinde her alanda destekçileri oluyoruz. “Her öğrencimize eşit kalitede eğitim” prensibinden yola çıkarak oluşturduğumuz ve uluslararası verimliliği kabul gören U-design Sınıflarda dil eğitim hizmeti vermekteyiz. Mucidi olduğumuz Öğretme Garantisi®  kapsamında her öğrencimizin derslere düzenli iştiraki ertesinde grup sonu sınavlarında başarılı olsun ya da olmasın, bireysel istekleri kapsamında ücretsiz dil eğitimi tekrar hakkını kullanabilmelerini sağlıyoruz. Öğrencilerinin direkt ihtiyacına yönelik prensipler edinen InfoLANG Metodu ile rahatlıkla “EVET, Türkiye’de Yabancı Dil Eğitimleri oldukça verimlidir.” kesinlikle diyebiliriz.


4. İngilizcemi Geliştirmek İçin Yurt Dışına Çıkmam Gerekir Mi?

InfoLANG Dil Okulları bünyesinde oluşturulan eğitim hizmet anlayışı ile öğrencilerimizin uluslararası standartlarda kurs eğitimleri almalarını sağlamaktayız. Bu bağlamda kurs öğrencilerimizin yurtdışı dil eğitim programlarını içerecek tüm müfredat ve 4 ana beceri (konuşma, dinleme, okuma, yazma) ve iki alan (gramer ve kelime bilgisi) üzerinde eşit oranda eğitim hizmeti vererek bu becerileri İngilizce Dili’ni aktif kullanarak kazanmalarını sağlamaktayız. Profesyonel InfoLANG yabancı/native ve Türk eğitmen kadromuz ile yurtdışı dil eğitim anlayışını dil okulumuz içerisinde barındırmaktayız. Öğrencilerimizin ders ortamlarında %100 verimlilik ile dönüşüm sağlamaları için yabancı dil eğitim hizmetinde atılması gereken tüm adımları atmış, İngilizce Dili’nde başarı metotlarını özümsemiş, bu ilkeleri öğrencilerine aşılamış ve aşılamaya devam ederek başarı öykülerimizi ülke çapına yaymayı hedefliyoruz. Özümsediğimiz bu ilkeler kapsamında, öğrencilerimizin kaliteli dil eğitimi anlayışını benimseyerek, bireysel olarak da sağladığı özveri ile birleştiğinde yurt dışına çıkmak zorunda olmadıklarını, InfoLANG Dil Okulları bünyesinde bu ihtiyaçlarını karşılayabildiklerini göreceklerdir.


Bu farkındalığın yanı sıra yurtdışına çıkma fırsatı bulabilecek öğrencilerimize, bu eylemlerinden önce en az C1 seviyesindeki konuşma odaklı İngilizce kursu eğitimlerimizden mezun olmalarını ve sonrasında yurtdışına çıkmalarını önermekteyiz. Tüm detayları ile özümsenmiş olan dil eğitimleri sonrasında yapılan yurtdışı gezilerinin yabancı dil ile çevrelenmiş sosyokültürel yapısı ile birleştiğinde çok etkili sonuçlar vereceğinin altını çizmek isteriz. 


5. İngilizce Kurslarınızda Kur Tekrarlarını Almanın Koşulları Nelerdir?

InfoLANG Dil Okulları olarak İngilizce kursumuz bünyesinde her öğrenci Öğretme Garantisi®  adı altında ücretsiz eğitim tekrar hakkına sahiptir. Öğrencimizin bu tekrarı alması için dersten başarısız olması şartı yoktur. Öğrenci bireysel olarak tekrar hakkını almak istediği takdirde bu hakkı kullanabilmektedir. Aktif bir öğrenci olarak İngilizce eğitim kurslarına %90 katılım sağlayan her öğrencimiz şart gözetmeksizin tekrar hakkını alabilmektedir.  


6. İngilizce Kursunuzda Sınıf Eğitimlerinin Verimliliğini Nasıl Artırıyorsunuz?

Bilindiği gibi dil bir iletişim aracıdır. Bu iletişimin kusursuz bir şekilde kurulması ve ilerletilebilmesi için sınıf tipleri önem teşkil etmektedir. Geleneksel sıra tipleri, öğrencilerin rastgele ve eşitsiz olarak sınıf içerisinde dağılımına neden olmaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin hem grup üyeleri ile hem de eğitmenleri ile aralarında iletişimsel mesafeler girmektedir. 


InfoLANG Dil Okulları olarak dil eğitimi kurslarımızda “her öğrencimize eşit kalitede eğitim” anlayışımızdan yola çıkarak, uluslararası verimliliği kabul görmüş U-Design sınıflarımızda dil eğitimi vermekteyiz. Bu U-Tipi sınıf eğitimlerimizde öğrencilerimize konuşma odaklı eğitim anlayışını tam olarak yansıtarak, eşit eğitsel şartlar ile kurs eğitmenlerini duyumsal ve görsel bazda eşit mesafede almalarını sağlamaktayız.  Böylece öğrencilerimiz sınıf ortamlarında geri planda kalmayarak, dil kursumuz kapsamında, iletişimin bu denli önem teşkil ettiği yabancı dil eğitimlerine yüksek düzeyde verimlilikle devam etmektedirler. Bunun yanında, multimedya destekli özel dizayn edilmiş dil laboratuvarlarımız, bilgisayar ve projeksiyon, akıllı tahta, LCD ekranlar ile donatılmıştır. Ayrıca her seviye İngilizce kursuna göre hazırlanmış Digital Library (Dijital Kütüphane) olanaklarına ve internet erişimli donanımlarına da sahip olan sınıflarımızda tüm ihtiyaçlarınızı karşılayarak, hem teknolojik hem daha keyifli kurs atmosferi yaratmaktayız. 


7. İngilizce Dilini Konuşabiliyorum Fakat Gramer Yönünden Eksiğim Var. Ne Yapabilirim?

Konuşma dilinde başarılı fakat geldikleri sektör ve altyapı kaynaklı gramer eksiği bulunan öğrencilerimiz için, özellikle kelime ve gramer bakımından zengin içeriklere sahip bir ana materyal ve eğitmen tarafında düzenli olarak desteklenen yan materyaller bulunmaktadır. Her seviyede (A1-A2-B1-B2-C1-C2) dengeli ilerlemeyi hedefleyen kurs eğitim modelimizle, dil bilgisi eksiklerinizi hem ders ortamında hem de dil koçluğu hizmetlerimiz ile rahatlıkla giderebilirsiniz.  


8. Dil Kursunuzda Diğer Şubelerinize Gerektiği Takdirde (iş değişimi, taşınma vs.)  Kaydımı Aldırabilir Miyim?

InfoLANG Dil Okulları olarak tüm şubelerimizde (İstanbul; Kadıköy, Pendik, Beşiktaş, Çekmeköy, Bakırköy, Ankara, Kızılay, Konya) kurslarımıza aralıksız devam etmekteyiz. Öğrencilerimize, iş değişimi ve taşınma gibi geçerli sebeplerden dolayı kurs eğitim şubesini değiştirme hakkı vermekteyiz. Dil eğitim kaydınız dâhilinde, diğer dil kurslarımızda eğitim planlarına uygun seviyeler kapsamında kaydınızı aldırabilir, eğitim kalitemizi standartlaştırdığımız diğer şubelerimizde eğitiminize devam edebilirsiniz. Ayrıca Franchise şubelerimiz arasında bulunan “Öğrenci Transfer Protokolü” kapsamında Türkiye genelindeki tüm şubelerimizden kurslarınıza devam edebilirsiniz. Bunun yanında UCE (Uzaktan Canlı Eğitim ) programlarımız kapsamında “Real Time- Gerçek Zamanlı” dil kursları seçeneğimizi de değerlendirebiliriz.


9 .İngilizce Kurs Seviyelerinizde Yabancı/Native ve Türk Eğitmen Dağılımınız Nasıldır?

InfoLANG Dil Okulları kapsamında konuşma odaklı eğitim anlayışı her seviyede uygulanmaktadır. CEFR Uluslararası Dil Standartları ortak kriterler çerçevesinde oluşturduğumuz seviyelerin, tekrardan uluslararası kriterlere uygun olarak verilmesini temin etmekteyiz. CEFR seviyelerinin ilk maddesi olan “ Öğrenci adayı alacağı ikincil dili, ilk defa alıyorsa, ilk olarak kendi dilinde öğrenmelidir “ ilkesi ile başlangıç ve üst başlangıç seviyeleri olan A1 ve A2 seviyelerinde Türk İngilizce Öğretmen kadromuz ile eğitim vermekteyiz. Öğrencilerimizin ikincil dil olarak yeni bir dili özümsemeleri için ilk başta Profesyonel Türk eğitmen kadrosu ile destekleyerek, temel dil eğitim bilgilerini detaylı bir bakış açısı ile kendi dilinde almasını desteklemekteyiz. Böylelikle öğrencilerimizin yeni başladıkları yabancı dil eğitimlerini kendi dilleri kapsamında edinerek başarısızlık riskini sıfıra indirmekteyiz. Öğrencilerimiz, ilk seviye itibari ile başarıyı tadarak ilerleyen eğitimlerinde tekrar bu başarıya kolaylıkla erişebilmekteler. Temel bilgilerinin verimli olarak alınması ertesinde B1 seviyesi itibari ile Yabancı (Native) Eğitmen kadromuz ile kurs eğitime kaldığımız yerden devam etmekteyiz.


10. Öğretme Garantiniz Var. Yani Bütün İngilizce Kursu Seviyelerini %100 Öğreneceğimi Mi Garanti Ediyorsunuz? 

Evet, garanti ediyoruz. InfoLANG Dil Okulları olarak öğrencimize eğitim yönlü tüm açıklarını kapamayı ve onarmayı hedefleyerek, InfoLANG Metodu altında, İngilizce Dil Eğitim Kursları boyunca Dil Koçluğu® sağlıyor, ücretsiz tekrar hakkı veriyor, verimliliği onaylanmış U-design ve teknoloji yönünden tam destekli dil sınıflarımızda eğitim kalitesini üst düzeye çıkarıyoruz. Bizler öğrencilerimizin eğitimlerinde %100 verim alabilecekleri ortam ve materyaller ile %100 destek sağlıyoruz. Hepimizin de bildiği gibi; başarı tek taraflı gelmemektedir ve öğrencimizin bireysel özverisi de çok önem teşkil etmektedir. %100 öğretme garantisi kapsamında sağladığımız olanakların yanında öğrencilerimizin bireysel öğrenme odaklı bakış açısını da eklediğimizde, başarının kaçınılmaz olacağını belirtmek isteriz. Biz, InfoLANG Dil Okulları olarak, kişisel gelişimlerinde öğrencilerimizin, Öğretme Garantisi programımız çerçevesinde aldıkları ve alacakları eğitimden en yüksek düzeyde yararlanmalarını temin ediyoruz.  InfoLANG Metodu® ile bireyin kurs eğitimine disipliner bakış açısı birleştiğinde istedikleri sonuçlara kolaylıkla ulaşabileceklerinin altını tekrardan çizmek isteriz.


11. Ben Dil Öğrenemiyorum. Çok Denedim Fakat Olmadı; Gerçekten İngilizce Öğrenebilir ve Konuşabilir Miyim?

Öncelikle dil öğrenemiyorum düşüncesi kesinlikle doğru değildir. En karmaşık dillerden olan Türkçeyi öğrenmiş ve konuşuyorsanız,  her dili öğrenebilir ve konuşabilirsiniz. Dünyada en çok kullanılan, her gün birçok alanda maruz kaldığımız İngilizce’yi öğrenmek ve konuşmak en kolay olan dillerden birisidir. Psikolojik bariyerlere takılmamak gerekir. Yeni öğrenilen bir dilin nasıl öğrenildiğini anlamak için küçük çocukların ilk Türkçe konuşmaya başladıkları anları göz önünde bulundurabilirsiniz. Yani yeni dil öğrenirken cümleleri ters söylemek, He, She zamirlerini bile karıştırmak, eksik söylemek, takılmak gayet normal süreçlerdir. Biz InfoLANG Dil Okulları olarak her eğitimin başında kursiyerlerimizi bu süreçlere psikolojik olarak hazırlarız. İngilizce kursuna gelenlerin tamamının zaten bilmediği ve öğrenmek için geldiği, hata yapmasının gayet normal ve gerekli olduğu hatta hata yapmasının düzeltilmesi ve öğrenmesi için bir gereklilik olduğu unutulmamalıdır. Özetle İngilizceyi öğrenmek için doğru yerden başlarsanız doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.


Öncelikle belirtmek isteriz ki, İngilizce Uluslararası Anlaşma Dili ünvanını taşımaktadır. Buda dünya genelinde birçok insanın bir masaya oturup, İngilizce dili’nde iletişime geçebileceklerini, dil bariyerine takılmayarak İngilizce’nin bir dil olması yanında tamamen bir iletişim kanalı haline geldiğinin altını çizmektedir. İngilizce’nin uluslararası arenada bu kadar yaygın bir dil oluşunun En birincil sebebi, dil yapısının diğer dillere oranla çok daha kolay, çok daha az karmaşık ve basit bir konuşma yaklaşımı ile iletişime kolaylıkla geçilebiliyor olmasıdır.


InfoLANG Dil Okulları bünyesindeki dil kurslarımıza bu kaygı ile gelen öğrencilerimizin, sadece dil eğitim sürecini değil, dil eğitim sürecinin öncesinde başlayacakları programlar ile ilgili detaylı bilgi vererek, Yabancı dil eğitimine karşı geliştirdikleri ön yargılarını kırmalarını, bu ön yargının dil eğitimlerinde başarı oranını etkileyebileceğinin farkında olmalarını sağlamaktayız. Eğitsel programları dâhilinde hata yapmanın çok doğal olduğunu ve hata yapmaktan çekinilmemesi gerektiğini, bu hataların yapılarak düzeltildiğinin altını çizmekteyiz. Eğitmeni tarafından teşvik uygulamaları altında yürütülen eğitsel programların özü,  kişinin iletişim kurmada engel olarak nitelendirdiği tüm alanlarda ön yargısının giderilmesi, pratikliğinin kazandırılıp bu pratikliğin her alanda yoğunlaştırılması amaçlanmaktadır.  Böylece  bizler eğitmenlerimiz aracılığıyla sadece var olan hatayı düzeltip öğrencimizin dil bilgisi ve iletişimini derinleştirmeyi amaçlamıyoruz. Kurs eğitim süreci dahilinde özel dil koçluğu hizmeti ile her daim yanlarında olduğumuzu vurgulamaktayız.


Ayrıca eklemek isteriz ki; Bizler dünya genelinde en zor beşinci dil olan Türkçe Dili’ni öğrenebilmiş ve konuşabiliyorsak bu; İngilizce başta olmak üzere diğer dilleri de çok rahat öğrenebileceğimiz anlamına gelmektedir. İngilizce bizlerin her gün iş hayatında / eğitim hayatında / sosyal hayatında kolaylıkla maruz kalacağımız bir dil sınıfındadır. Her gün kurduğumuz cümlelerin en azından yarısı İngilizce terimleri içermektedir. Konuşmak ve bir dili öğretmek için kelimelerin bu denli önemli olduğu dil eğitimlerinde, öğrencilerimizin bu süreci daha rahat atlattığı gözlenmektedir. Öğrencilerimizin yapması gerek tek bir şey vardır. O da; Motivasyonunu, azmini kaybetmeden önyargısız bir şekilde o dili özümsemeye çalışmaktır.


Ocak 11, 2017 - Çarşamba günü yayımlandı.
TOEFL, İngilizce Eğitimi - Kursu, Havacılık İngilizcesi, IELTS (International English Language Testing System)
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz

İngilizce Eğitimi - Kursu
Bakırköy şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Haftasonu, Hafta içi akşam
Hukuk ingilizcesi eğitimi hakkında bilgi almak istiyorum.

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
Fırsatı siz de kaçırmayın!
Sitemizi keşfedin:
© 1999-2024 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları