InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları
ok
sık sorulan sorular;
Maltepe Üniversitesi Proficiency

Maltepe Üniversitesi Proficiency

InfoLANG Dil Okulları Maltepe Üniversitesi Proficiency (yeterlik) / hazırlık atlama sınavlarına yönelik eğitim programları sunmaktadır. Bu programlardan CEFR B2 intermediate ve üzeri öğrencilerimiz yararlanabilmektedirler. Bu seviyenin altındaki öğrencilerimiz bulundukları mevcut seviyeyi Genel İngilizce Eğitimleri kapsamında geliştirdikten sonra Maltepe Proficiency grup ya da özel derslerine başlayabilmektelerdir.


InfoLANG Dil Okulları’nın deneyimli eğitmen kadrosu önderliğinde hazırlanmış ve yürütülen Maltepe Proficiency (Yeterlilik) müfredatı tamamen özelleştirilmiş ve sadece Maltepe Üniversitesi’ne yönelik sınav hazırlık tekniklerini kapsamaktadır. Öğrencilerimizin hiç zaman kaybetmeden kendi bölümlerinde eğitimlerine başlamaları ve bölümleri genelinde İngilizce kullanım ihtiyaçlarını karşılayacak programlar yürütmekteyiz. Böylelikle öğrencimizin bir yılını yitirmeden mezun olmalarını ve gelecekte karşılarına her daim çıkacak İngilizce bariyerini yok etmeyi hedeflemekteyiz.

MALTEPE ÜNİVERSİTESİ PROFICIENCY ( YETERLİK) SINAVI Nedir? 

Maltepe Üniversitesi Hazırlık Sınıfı İngilizce Yeterlilik Sınavı eşit ağırlıklı 4 ana bölümden oluşmaktadır. Yabancı Dil Yeterlilik Sınavı 100 tam puan üzerinden değerlendirilir ve bu sınavdan belirtilen asgari puanları alan öğrenciler, yabancı dil hazırlık sınıfından muaf tutularak doğrudan kayıtlı oldukları  programlarında öğrenim görme hakkı elde ederler. 

Sınavda başarılı olup bölüme geçebilmek için İngilizce Öğretmenliği bölümü %65, Psikoloji bölümü ve Tıp Fakültesi öğrencilerinin %60, öğretim dili İngilizce olan diğer bölüm/program öğrencilerinin %50 ve Hukuk bölümü öğrencilerinin %50 üzeri puan almaları gerekmektedir. 

Bu puanların altında kalan öğrenciler Seviye Tespit Sınavına girerler ve seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilirler. Seviye tespit sınavına girmeyen öğrenciler Hazırlık Sınıfı öğrenimlerine Seviye 1’den başlarlar.


FAKÜLTE/PROGRAM

ASGARİ

PUAN

Hukuk Fakültesine Kayıtlı Öğrenciler

50

Tıp Fakültesine ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümüne Kayıtlı Öğrenciler

60

İngilizce Öğretmenliği Programına Kayıtlı Öğrenciler

65

Diğer Fakülte/Yüksekokullara Kayıtlı Öğrenciler

55


Maltepe Proficiency sınavı toplamda 180 dakikadır ve bu sınav dahilinde sorumlu olunan bölümler sırası ile aşağıdaki gibidir.


Dinleme (LISTENING)

Bu bölümde öğrencilere iki farklı dinleme metni verilmektedir. Dinleme metinleri tür olarak akademik olup, öğrenciler bir ders ortamında bir profesörün dersinin bir bölümünü dinleyebilir, öğrencilerinin konuyu anlatmalarına ve ya sunum yapmalarına şahit olunabilmektedir. Bu bölüm IELTS stilinde olup “While Listening” – dinlerken cevap verme sorularını içermektedir. Sorular boşluk doldurma, doğru şıkkı işaretleme, true/false cümleleri barındırabilmektedir. Bu bölümü öğrenciler iki kez dinleyebilmektedirler.


Okuma (READING)

Bu bölümde öğrencilere iki farklı kategoriden okuma parçaları verilmektedir. Öğrencilerin okuma-anlama yönünden test eden bu bölümde detaylı soru kalıpları bulunmaktadır. Bir IELTS klasiği olan TRUE/FALSE/NOT GIVEN soruları sıklıkla öğrencilere yöneltilmektedir. Bu bölümde tekrardan boşluk doldurma, kelimenin eş anlamlısını bulma, referal kelimeleri eşleştirme belirli konu başlıklarını tanımlayarak belirtmek gibi çeşitli soru tarzları ile karşılaşılabilir.


Dil Bilgisi  (USE OF ENGLISH)

Sınavın bu aşaması dil bilgisi, kelime dağarcığı ve genel İngilizce kullanımı konularını kapsayan sorulardan oluşur.


Bu bölümde öğrencilere verilen anahtar kelimeler üzerinden cümlenin en yakın anlamını barındıran cümleyi kurmaları ve bu cümleleri verilen anahtar kelimeler ile kurmaları beklenmektedir. Burada öğrencilerin anlama ve dil bilgisi açısından rewrite-tekrar yazma niteliği değerlendirilmektedir.


Dil bilgisi bölümü içerisinde ayrıca Cloze Test –cümle tamamlama testi de bulunmaktadır. Cloze Test bölümü şıklı olup, öğrencilerinin anlama ve gramtik kurallara en uygun şıkkı seçme niteliği ölçülmektedir.


Dil bilgisi bölümünde ikinci bir cloze test stili bulunmaktadır. Bu bölüm hedef kelimlerin boşluklara doğru formda yerleştirilmesini hedefler. Verilen kök bir kelime, fiil, sıfat, olumsuz form, zarf, isim şekillerinde boşluklara yerleştirilmesi gerekmektedir.


Yazma (WRITING)

Sınavın bu aşamasında öğrencilere üç konu verilir. Öğrenciler bu konulardan birini seçerek  kişisel görüşlerini ifade eden bir kompozisyon yazarlar. Bu bölümde kelime sınırı 300-350 arasındadır. Bu bölümde öğrenciler özellikle yazım stilleri, yazım düzeni, kullanılan kelime çeşitliliği, konu bağlantılı geçiş yapabilme, konu sınırları içerisinde konuyu geliştirebilme, dil bilgisi kurallarının yazıma yansıtılması ve en önemlisi kendisini net olarak ifade edebilmek gibi alanlardan değerlendirilmektedir.


Muafiyet İçin Geçerli Ulusal/Uluslararası Sınavlar ve Asgari Başarı Puanları

FAKÜLTE/PROGRAM

YDS

PTE

TOEFL (IBT)

IB DIPLOMA (7 üzerinden)

Hukuk Fakültesine Kayıtlı Öğrenciler

60

55

72

3

Tıp Fakültesine ve İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji Bölümüne Kayıtlı Öğrenciler

70

71

84

5

İngilizce Öğretmenliği Programına Kayıtlı Öğrenciler

75

75

90

6

Diğer Fakültelere Kayıtlı Öğrenciler

65

67

78

4Maltepe Üniversitesi Proficiency sınavına yönelik uzman eğitmen kadromuzun önderliğinde hazırlanmış Maltepe Proficiency müfredatı eşliğinde, yeterlik sınavından hedeflediğiniz puanları rahatlıkla edinebilir, bölümlerinize direkt geçiş sağlayabilir ve eğitim hayatınızda zaman kaybetmeden ilerleyebilirsiniz. Bunun için InfoLANG Dil Okulları Proficiency STS (Seviye Tespit Sınavı) eşliğinde seviyenizi belirleyerek uygun olduğunuz seviyelere yönelik eğitim içerikleri oluşturmaktayız. Böylelikle Maltepe Üniversitesi’ne özelleştirilmiş sınava yönelik eğitiminize hiç vakit kaybetmeden başlamaktayız.


Ayrıntılı bilgi edinmek ve Maltepe Üniversitesi Proficiency Programlarımıza kayıt olmak için arayınız; 444 52 64


Fırsatı siz de kaçırmayın!
Fransızca Eğitimleri
Beşiktaş şubesi
Haftasonu, Hafta içi akşam

İngilizce Eğitimi - Kursu
Hafta içi akşam
uzaktan eğitim hakkında detaylı bilgi almka istiyorum

Fransızca Eğitimleri
Beşiktaş şubesi
Haftasonu, Hafta içi gündüz, Hafta içi akşam

Infolang'i siz de takip edin:
Paylaş
© 1999-2019 InfoLANG Dil Okulları - En İyi İngilizce Kursu İstanbul İngilizce Dil Kursları Fiyatları